Oachaka – kraštas, alsuojantis Meksikos kultūra

Oaxaca

Meksikoje gausu dėmesio vertų miestų ir miestelių. Šį kartą norime papasakoti apie Oachaką (Oaxaca) – unikalų kultūros židinį Meksikos pietuose.

Oachakos miestas priklauso to paties pavadinimo regionui, skalaujamam Ramiojo vandenyno. Jį nesunkiai pasieksite iš kitų regionų – Oachakoje yra oro uostas, vykdantis įvairius vietinius skrydžius. Žinoma, galima keliauti ir sausumos transportu – pavyzdžiui, Iš Meksiko miesto Oachaką automobiliu ar autobusu pasieksite per 5-7 val.

Oachaka garsėja istorinėmis vietovėmis, spalvingomis turgavietėmis, vietinėmis šventėmis bei tradiciniais valgiais (Oachaka dažnai vadinama Meksikos maisto sostine). Šis kraštas taip pat traukia akį nuostabia gamta – kalnuotais peizažais, kriokliais, laukiniais paplūdimiais.

Ką nuveikti ir pamatyti Oachakoje?

Atvykus į Oachaką, rekomenduojame ją patyrinėti iš visų pusių: skirti laiko tiek miesto, tiek gamtos vietovių pažinimui. Tam gali užtekti vos kelių dienų, tačiau tikrai nenuobodžiausite apsistoję ir ilgesniam laikui.

Būtina pasivaikščioti po Oachakos senamiestį, pasigrožėti kolonijinio laikotarpio architektūra, užsukti į muziejus, galerijas bei šurmuliuojančius turgus (vienas garsiausių – Benito Juarez Market) ir, be abejo, paragauti vietinio maisto.

Oaxaca

Už miesto ribų laukia puikus kraštovaizdis su daugybe nuostabių gamtos kampelių ir tarp kalnų išsibarsčiusiais miesteliais. Vienos populiariausių lankytinų vietų Oachakos regione:

Hierve el Agua – unikalios uolos, primenančios krioklius, ir baseinai kalnų apsuptyje
Monte Alban – archeologinė vietovė su zapotekų piramidėmis
Pueblos Mágicos – 6 šarmingi miesteliai: Capulálpam, Mazunte, Huautla, San Pablo Villa de Mitla, San Pedro y San Pablo Teposcolula, Santa Catarina Juquila

Oachaka taip pat garsi dėl čia vykstančių švenčių ir festivalių. Mirusiųjų diena (Día de Los Muertos), ko gero, yra pati populiariausia Meksikos šventė, o jos epicentru laikoma Oachaka. Čia Mirusiųjų pagerbimui skirtos eisenos ir renginiai vyksta nuo spalio 31-osios iki lapkričio 2-osios. Dalyvavimas šioje šventėje – tikrai išskirtinė patirtis!

Kitas žymus Oachakos festivalis – Guelaguetza. Šis kasmet liepą vykstantis festivalis skirtas etninių grupių ir kultūrų įvairovių pagerbimui. Triukšmingos eisenos, spalvingos dekoracijos, ore tvyranti pakylėta nuotaika įtraukia kiekvieną dalyvį ir priverčia susimąstyti, kokia įvairialypė yra meksikiečių tauta.

Oaxaca festivalis guelaguetza
Guelaguetza festivalis

Kur apsistoti Oachakoje?

Norėdami pasinerti į Oachakos miesto gyvenimą, apsistokite senamiestyje ar jo kaimynystėje. Vienas įdomesnių rajonų – Jalatlaco, kuriame akį traukią spalvoti nameliai, gatvės menas ir fotogeniškos gatvės.

Keletas rekomenduojamų apgyvendinimo vietų Oachakos mieste:

Majagua Hotel Boutique **** – tik suaugusiems skirtas viešbutis senamiestyje
Hotel con Corazón *** – stilingas, socialiai atsakingas viešbutis netoli miesto centro
Grana B&B – dviviečiai kambariai ir apartamentai Oachakos širdyje
Hotel Casa Santo Origen ***** – jaukia prabanga dvelkiantis viešbutis, įsikūręs miesto pakraštyje

Hotel Casa Santo Origen Oaxaca
Hotel Casa Santo Origen

Daugiau patarimų apie keliones Meksikoje – kituose mūsų tinklaraščio straipsniuose bei Facebook grupėje Meksikiečiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Norėdami pagerinti jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Paspaudę "Sutinku" sutiksite su slapukų įrašymu.