Stebuklingi Meksikos miesteliai – Pueblos Mágicos

Taxco Meksika

Ar girdėjote apie Pueblos Mágicos – išskirtinius Meksikos miestelius, slepiančius istorinius ir kultūrinius stebuklus?

Jei norite patirti tikrą Meksikos dvasią, geriau pajusti vietinę kultūrą – jums neabejotinai verta į savo kelionės maršrutą įtraukti bent vieną kitą „magiškąjį miestelį”.

Į Meksikos vyriausybės sudarytą Pueblos Mágicos sąrašą patenka daugiau nei šimtas miestelių, išsibarsčiusių po visą Meksiką. Šios programos tikslas – išryškinti šalies istorinį paveldą, išsaugoti tradicijas, pritraukti daugiau lankytojų į mažus, bet ypatingus miestelius.

Pueblos Mágicos pasižymi unikaliu architektūros stiliumi, neeiliniu kraštovaizdžiu, giliais papročiais, kulinariniu palikimu ar kitais kultūriniais turtais. Žemiau pristatome keletą populiariausiųjų miestelių, nors dėmesio vertas kiekvienas, gavęs Pueblo Mágico titulą.

Visus Meksikos Pueblos Mágicos galite peržiūrėti šiame žemėlapyje.

Cholula Meksika
Garsioji Cholula miestelio bažnyčia su ugnikalniu fone

Cholula – miestelis puikuojasi ne tik yra archeologine zona su didžiausia piramide pasaulyje, bet ir išskirtiniu kraštovaizdžiu, apsuptu garsiųjų Popocatépetl ir Iztaccíhuatl vulkanų.

Tequila – kaip išduoda pavadinimas, šis kraštas yra garsus dėl agavų plantacijų ir tekilos gamybos. Lankytojai gali apsilankyti tekilos gamyklose, dalyvauti degustacijose.

Valladolid – šalia žymiosios Chichen Itza archeologinės vietovės išsidėstęs miestelis, žavintis spalvingomis gatvėmis, kuriose tarsi sustojo laikas.

Valladolid Meksika
Šarmingos Valladolid gatvės

San Cristobal de las Casas – miestelis, išsiskiriantis savo kolonijinio stiliaus pastatais, tradicinėmis turgavietėmis ir ypatinga atmosfera.

Taxco – sidabro gaminiais ir istoriniu paveldu garsėjanti vieta. Mieste, išsidėsčiusiame kalno šlaite, vyrauja ryški kolonijinė architektūra.

Tulum – keliautojų pamiltas kurortas, kuriame stūkso majų gyvenvietės griuvėsiai ir tvyro bohemiška atmosfera.

Bacalar – dar vienas Jukatano pusiasalio perlas, kviečiantis apsilankyti ypatingoje lagūnoje ir artimiau susipažinti su šio regiono istorija.

Bacalar laguna Meksika
Nuostabaus grožio Bacalar lagūna

Kiekvienas Pueblos Mágicos miestelis turi savo unikalų identitetą, savotiškai perteikiantį Meksikos kultūrą ir gražiausiomis spalvomis atskleidžiantį vietos gyvenimą.

Šiuos miestelius aplankyti ganėtinai patogu, kadangi Pueblos Mágicos programoje vertinamas ir susisiekimas viešuoju transportu ar atstumas iki kitų lankytinų vietų.

Taigi, tikimės, kad savo Meksikos maršrute atrasite vietos šių magiškų miestelių aplankymui. Jei prireiktų pagalbos planuojant kelionę, visada kviečiame į individualią konsultaciją.

Linkime smagių nuotykių ir atradimų Meksikoje!

Daugiau patarimų, įspūdžių, diskusijų – Facebook grupėje Meksikiečiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Norėdami pagerinti jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Paspaudę "Sutinku" sutiksite su slapukų įrašymu.