Patarimai keliaujantiems į Meksiką: bagažas

Straipsnis parengtas pagal Tailandieciai.lt medžiagą.

Keliaujant į Meksiką ar kitus tolimus kraštus, dažnam kyla įvairūs klausimai dėl bagažo. Kokius daiktus svarbiausia pasiimti? Ar pakaktų rankinio bagažo? Ar pavyks viską sklandžiai nusigabenti pirmyn ir atgal?

Mūsų pirmas ir pagrindinis patarimas – neapkraukite savęs su pernelyg daug daiktų. Keliauti su mažesniu bei lengvesniu bagažu apsimoka dėl daugybės priežasčių. Visų pirma, sutaupysite pinigų už bagažo registraciją ar galimą viršsvorį. Be to, mažiau laiko praleisite pakuojant daiktus. Galų gale, išvengsite streso mėgindami bagažą nugabenti iš taško A į tašką B.

Tiesa, svarbu paminėti, kad keliautojas keliautojui nėra lygus. Suprantama, kad visi turime skirtingus poreikius ir ne kiekvienam gali pavykti keliauti su kuprine ant pečių. Tačiau egzistuoja tam tikros universalios “taisyklės”, kurios dažnu atveju pasiteisina.

Norime su jumis pasidalinti keliomis rekomendacijomis, kurios, tikimės, padės susiplanuoti kelionės į Meksiką bagažą kur kas paprasčiau.

Pasirūpinkite patikimu bagažu

Kad ir su kokiu bagažu nutarsite keliauti – svarbiausia, kad jis būtų pakankamai patvarus ir patikimas. Spėjame, kad kelionės metu nenorite susidurti su tokiais klausimais, kaip “keliaujant po kalnus nutrūko kuprinės petnešos, ką daryti?” arba “kaip skubiai sutaisyti lagamino ratukus dieną prieš skrydį?”.

Nutinka visko, bet investuoti į kokybišką bagažą tikrai verta. Juk jis bus nuolatinis jūsų kelionės palydovas! Taigi, patariame rinktis jūsų ar kitų keliautojų jau patikrintus variantus. Mes, kaip nuolat keliaujanti šeima, galime rekomenduoti Mandarina Duck lagaminus. Kelios priežastys, kodėl jie nusipelnė geriausių atsiliepimų: lagaminai lengvi, talpūs, manevringi ir tikrai kokybiški. Be to, labai stilingi! Su Mandarina Duck asortimentu galite susipažinti čia.

Mandarina Duck lagaminas

Atidžiai susiplanuokite bagažo turinį

Jei neramina galvosūkis, kokius daiktus reikės pasiimti su savimi į kelionę, pamėginkite susidaryti tikslų sąrašą. Nuo paso iki dantų šepetėlio. Tokiu būdu matysite ką konkrečiai ketinate vežtis ir ne tik lengviau atsisakysite nereikalingų daiktų, bet ir užtikrinsite, kad netyčia ko nors nepamiršote.

Kaip minėjome aukščiau, neverta persistengti ir prisikrauti per daug daiktų. Keliaujant po atogrąžų klimato šalis, tokias kaip Meksika, gali lengvai užtekti rankinio bagažo – į skrydžius įprastai leidžiama neštis du neregistruotus bagažo vienetus (pavyzdžiui, nedidelį lagaminą ir rankinę).

Kokius drabužius pasiimti vykstant į Meksiką?

Patariame pasiimti kuo lengvesnius vasarinius drabužius ir nepamiršti galvos apdangalo apsaugai nuo saulės. Praktiška su savimi turėti skraistę, kurią galite naudoti paplūdimyje ar užsimesti ant pečių vakare atvėsus orui.

Žinoma, jei ketinate kopti į Meksikos viršukalnes ar tiesiog daugiau laiko leisti vėsesnio klimato zonose, jums prireiks ir daugiau šiltų drabužių. Prieš vykstant pasidomėkite, kokie orai prognozuojami jūsų lankomose vietovėse tiek dienos, tiek nakties metu.

Kokias higienos priemones bei vaistus pasiimti vykstant į Meksiką?

Daugelį higienos priemonių ar vaistų Meksikoje lengvai įsigysite bet kuriame mieste ar miestelyje. Tad siūlome įsidėti tik pačius būtiniausius reikmenis arba su savimi turėti tik tiek, kad užtektų pirmoms atostogų dienoms.

Rekomenduojama vaistinėlė:

  • Paprastas paracetamolis nuo karščiavimo (ibuprofeno ir aspirino pagrindo tabletės netinka, nes susirgus tam tikromis uodų nešiojamomis karštinėmis, šių vaistų naudoti negalima)
  • Smecta žarnyno problemoms malšinti
  • Jūsų vartojami medikamentai

Efektyviai išnaudokite bagažo vietą

Jei visgi sunkiai sutalpinate daiktus į turimą lagaminą, rankinę ar kuprinę, galite išbandyti keletą technikų, padedančių maksimaliai išnaudoti bagažo vietą.

Šiuo klausimu gali pagelbėti daiktų organizavimo talpos arba paprasčiausi maišeliai. Jie padės sugrupuoti turimus daiktus ir suspausti kiekvieną daiktų grupę, tokiu būdu išvengiant “tuščio oro” gabenimo. Žinoma, tam galite naudoti ir vakuuminius maišelius, bet turėkite omeny, kad drabužius iš jų ištrauksite gerokai susiglamžiusius.

Tiesa, ar žinojote, kad kur kas praktiškiau drabužius ne lankstyti, o sukti į ritinėlius? Tokiu būdu ir sutaupysite vietos, ir išvengsite drabužių susiglamžymo. Išbandykite ir įsitikinkite, kad taip keliauti kur kas patogiau!

Bagažo pakavimas

Pasirūpinkite kompaktišku daiktų pakavimu

Dar vienas paprastas būdas, padedantis išnaudoti turimą vietą bagaže – vienų daiktų pakavimas į kitus. Pavyzdžiui, į batus sudėkite kojines, o į tarpus tarp drabužių – įvairius smulkius daiktus. Gali pasirodyti akivaizdu, bet kartais tarp daiktų tikrai atsiranda neišnaudotos vietos.

Panaršę internete rasite ir kitų įvairių būdų, kaip sutalpinti daiktus bei atlaisvinti daugiau vietos bagaže. Žinoma, šie patarimai neišspręs bagažo svorio problemos. Jei viršijate leistiną bagažo svorį, teks ieškoti kitų sprendimo būdų arba paprasčiausiai grįžti prie pirmojo patarimo ir atsisakyti mažiausiai reikalingų daiktų.

Daugiau naudingų patarimų keliautojams rasite čia.

Prireikė daugiau pagalbos? Norisi asmeninio patarimo ruošiantis kelionei į Meksiką? Kviečiame į individualią konsultaciją, kurios metu atsakysime į visus jūsų klausimus.

Aktualijomis apie Meksiką taip pat dalinamės Facebook grupėje Meksikiečiai.

Linkime jums lengvų, sklandžių, malonių kelionių!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Norėdami pagerinti jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Paspaudę "Sutinku" sutiksite su slapukų įrašymu.