8 programėlės, kurios palengvins jūsų kelionę Meksikoje

Zemelapis telefone

Pripažinkime, kelionės be išmaniojo telefono tampa kone neįsivaizduojamos. Ypač keliaujant savarankiškai!

Su telefonu ieškome lankytinų vietų, bankomatų ar restoranų, tikriname kitų keliautojų atsiliepimus, organizuojame transportą, užsakome nakvynes vietas, fiksuojame kelionės akimirkas ir atliekame begalę kitų veiksmų.

Taigi, ruošiantis į kelionę, siūlome nepamiršti paruošti ir savo išmaniojo – įsidiekite visas svarbiausias programėles, kad prireikus visada turėtumėte jas po ranka.

Dalinamės 8 naudingomis programėlėmis, kurios jūsų keliones Meksikoje gali padaryti kur kas paprastesnėmis ir lengvesnėmis.

Google Maps

Tikėtina, kad Google Maps jau turite savo išmaniajame, tačiau norime atkreipti dėmesį į kartais ne iki galo išnaudojamas šios programėlės funkcijas.

Visų pirma, nepamirškite vietovės, į kurią keliausite, žemėlapį parsisiųsti į telefoną, kad jį galėtumėte naudoti ir neturėdami interneto prieigos. Tuomet rekomenduojame skirtingomis ikonomis susižymėti lankytinus objektus, jūsų viešbučius ir kitas svarbias vietas – tai padės lengviau orientuotis kelionės metu. Keliaujant iš taško A į tašką B naudinga išmėginti ir “Live View” funkciją, standartinę navigaciją papildančią realiu vaizdu.

Be to, ar esatę išbandę Google Maps “Timeline”? Ši funkcija leidžia peržiūrėti vietas, kuriose jau lankėtės anksčiau. Pavyzdžiui, tai jums gali padėti greitai “atsekti” restoraną, į kurį po kurio laiko užsinorėjote sugrįžti, tačiau užmiršote pavadinimą. Arba tiesiog mintimis pakeliauti po kadaise aplankytas vietas.

Atsisiųskite Apple Store arba Google Play.

Telefono programeles

Uber

Norėdami išvengti derybų su taksi vairuotojais ir nesivarginti dėl kelio navigavimo, griebkite Uber. Tai yra pati populiariausia pervežimo paslaugų programėlė Meksikoje. Jos pagalba, galite patogiai užsisakyti standartinį arba prabangų automobilį čia ir dabar, arba iš anksto suplanuoti pervežimą kitai dienai. Tikėtina, ženkliai pigiau, nei tiesiog “pagavus” vairuotoją gatvėje.

Atsisiųskite Apple Store arba Google Play.

Moovit

Kelionės metu ketinate naudotis viešuoju transportu? Jums neabejotinai pravers Moovit programėlė, kurioje galite tikrinti metro ar autobusų maršrutus bei patogiai stebėti jų eismą realiuoju laiku. Moovit taip pat pažymėtos Ecobici dviračių stotelės (Meksiko mieste).

Atsisiųskite Apple Store arba Google Play.

Currency

Pasimesti tarp skirtingų valiutų kursų tikrai nesunku, ypač jei vis keliaujate iš vienos šalies į kitą. Turėdami valiutos skaičiuoklę telefone, galite žaibiškai konvertuoti valiutas bet kuriuo metu. Rekomenduojame Currency programėlę – paprasta naudotis bei sekti kursų pokyčius. Veikia ir be interneto prieigos.

Atsisiųskite Apple Store arba Google Play.

SASSLA

SASSLA (Alerta Sísmica México) – programėlė, pranešanti apie žemės drebėjimus ir kitus seisminius įvykius. Įsidiegę programėlę gausite oficialius įspėjimus apie kilusį pavojų.

Atsisiųskite Apple Store arba Google Play.

Rappi

Panorėjus užsisakyti maisto į namus, Meksikoje tai padaryti labai paprasta su maisto pristatymo programėlėmis. Populiariausia – Rappi programėlė, kurioje rasite labai platų restoranų bei maisto produktų pasirinkimą. Kitos puikios alternatyvos: Uber Eats bei DiDi Food.

Atsisiųskite Apple Store arba Google Play.

Google Translate

Jei nekalbate ispaniškai, prieš vykstant į Meksiką būtinai atsisiųskite mobilų vertėją. Rekomenduojame Google Translate, kadangi šioje programėlėje ne tik galima įsiinstaliuoti kalbos failus (kad vertimo funkcija būtų prieinama ir be interneto), bet ir versti tekstą tiesiai iš nuotraukų, telefono kameros ar mikrofono. Išties palengvina kelionę ir leidžia išvengti kalbos barjerų.

Atsisiųskite Apple Store arba Google Play.

WhatsApp

WhatsApp yra plačiausiai naudojama susirašinėjimo programėlė Meksikoje. Jos pagalba pasieksite ne tik vietinius gyventojus ar kitus keliautojus, bet ir viešbučius, restoranus, taksi, kelionių agentūras ir begalę kitų paslaugų teikėjų. Meksikoje WhatsApp naudojamas praktiškai viskam – keliaudami įsitikinsite tuo patys!

Atsisiųskite Apple Store arba Google Play.

WhatsApp

Kitais naudingais patarimais keliautojams dalinamės čia.

Daugiau apie keliones į Meksiką – mūsų Facebook grupėje Meksikiečiai. Laukiame prisijungiant 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Norėdami pagerinti jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Paspaudę "Sutinku" sutiksite su slapukų įrašymu.