Egzotiškoji Meksika: naujausi kelionių reikalavimai vienoje vietoje

Srydis lektuvu

Planuojate kelionę į egzotiškąją Meksiką? Kad kelionė būtų sklandi, pirmiausia siūlome susipažinti su naujausiais kelionių reikalavimais.

Šiame straipsnyje rasite visą reikiamą informaciją bei taikomus reikalavimus keliautojams vykstantiems į Meksiką.

Vizos

Lietuvos Respublikos piliečiams, turintiems galiojančius Lietuvos Respublikos pasus, norint patekti į Meksiką vizų nereikia. Maksimali kelionės trukmė leidžianti šalyje būti be vizos yra iki 180 dienų.

Kiekvienas atvykęs į Meksiką beviziu režimu privalo užpildyti ir turėti Turisto kortelę, dar kitaip vadinama FMT forma (eng; Mexico Visitor’s Permit). Šią formą dažniausiai galite gauti lėktuve, skrydžio metu stiuardesės šias formas dalina visiems keliautojams. Jeigu kartais formos negausite, neišsigąskite – jas taip pat galima gauti nusileidus oro uoste, prie pasų kontrolės punkto. Svarbu: formą turite užsipildyti prieš einant dokumentų patikrą oro uoste.

Būtina vadovautis turisto kortelėje pateiktu kelionės trukmės periodu ir išvykti ne vėliau kaip paskutinę dieną nurodytą jūsų turisto kortelėje. Turisto imigracijos kortelę turite saugoti iki išvykimo datos, kadangi išvykstant oro uoste turėsite ją parodyti migracijos pareigūnui, kuris įsitikinęs, kad neviršijote leistino laiko šalyje (be vizos), uždės antspaudą į jūsų pasą.

Dokumentai keliaujantiems

Keliautojams skrendantiems iš Lietuvos į Meksiką yra rekomenduojama taip pat su savimi turėti šiuos dokumentus:

 • Pasą, kurio galiojimo laikas ne trumpesnis nei 6 mėnesiai (privaloma)
 • Atgalinį bilietą, įrodantį išvykimo iš šalies datą (rekomenduojama)
 • Viešbučio rezervacijos patvirtinimą (Booking, Airbnb) Meksikoje viešnagės laikotarpiui (rekomenduojama)
 • Tinkamą sveikatos draudimą. Keletą pasiūlymų galite rasti čia
 • Įrodymus, kad užteks lėšų pragyventi Meksikoje vizito laikotarpiu, tinka banko sąskaitos išrašai ir pan. (rekomenduojama)

Rekomenduojama visus dokumentus turėti atsispausdinus, tuo atveju jeigu būtumėte paprašytas pateikti vieną iš minėtų informacijos punktų dokumentų patikros metu.

COVID-19 apribojimai ir rekomendacijos

Keliautojams atvykstantiems į Meksiką nuo 2022 metų nėra taikomi jokie su COVID 19 susiję apribojimai. Visi atvykstantieji gali laisvai judėti šalyje, nėra taikomo saviizoliacijos periodo, privalomų testų atlikimo.

Visgi, prieš keliaujant rekomenduojama pasitikrinti visą naujausią informaciją tiek lietuviškuose, tiek užsienio pateiktuose šaltinuose:

Skiepai

Važiuojantiems į Meksiką privalomų skiepų nėra, tačiau atsižvelgiant į šalyje paplitusias užkrečiamas ligas, tam tikri skiepai yra rekomenduojami:

 • Geltonasis drugys (keliautojams atvykstantiems iš infekuotų teritorijų)
 • Stabligė
 • Vidurių šiltinė
 • Hepatitas A
 • Hepatitas B
 • Pasiutligė

Daugiau informacijos apie rekomenduojamus skiepus galite rasti čia.

Linkime saugių kelionių!

One thought on “Egzotiškoji Meksika: naujausi kelionių reikalavimai vienoje vietoje

 1. Inga says:

  Sveiki
  Atskridome balandžio 24 d į Kankūno oro uostą- nereikėjo pildyti Turisto kortelės. Man lyg visai neseniai pasikeitė ši tvarka.😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Norėdami pagerinti jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Paspaudę "Sutinku" sutiksite su slapukų įrašymu.