Ką rinktis atostogoms Meksikoje: Ramiojo vandenyno ar Karibų jūros pakrantę?

Puerto Vallarta

Planuojant kelionę į Meksiką ir norint aplankyti įspūdingus paplūdimius, pasirinkimas dažnai atsiremia į dvi skirtingas šalies puses: Ramiojo vandenyno pakrantę rytuose ir Karibų jūros pakrantę vakaruose.

Abi pakrantės pasižymi nuostabia gamta, kultūriniu paveldu ir plačia veiklos įvairove. Tačiau dėl didžiulio atstumo tarp skirtingų pakrančių, ko gero, į savo kelionės maršrutą įtrauksite tik vieną jų.

Svarstote, kurį Meksikos kraštą pasirinkti savo atostogoms – Ramiojo vandenyno ar Karibų jūros pakrantę? Pateikiame keletą aspektų, į kuriuos verta atsižvelgti!

Paplūdimiai ir kurortai 

Balto smėlio paplūdimiai, žydra jūra ir atostogų dvasia dvelkiantys kurortai – vizitinė Karibų jūros kortelė. Čia išsidėstę garsieji Meksikos kurortai Cancun, Tulum, Playa Del Carmen ir keliautojų pamėgtos salos, tokios kaip Cozumel, Isla Holbox ar Isla Mujeres. Šios vietos sulaukia daugybės turistų, tad čia puikiai išvystyta infrastruktūra ir yra didžiulis viešbučių bei pramogų pasirinkimas.

Plačiau apie skirtingas Karibų jūros pakrantės vietoves skaitykite čia.

Holbox sala
Holbox sala

Tuo tarpu Ramiojo vandenyno pakrantė pasižymi uolėtais, laukiniais paplūdimiais. Nors ir čia galite rasti idiliškų paplūdimių su baltu smėliuku, vandenyno skalaujamas krantas yra atšiauresnis ir labiau pamėgtas banglentininkų ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjų nei poilsiautojų su kokteiliais rankose. Tiesa, čia taip pat netrūksta jaukių kurortų – nuo unikalių Los Cabos miestelių iki žymiosios Puerto Vallartos.

Plačiau apie skirtingas Ramiojo vandenyno pakrantės vietoves skaitykite čia.

Baja California
Baja California

Lankytinos vietos ir veiklos

Karibų jūros pakrantė siūlo itin platų pramogų pasirinkimą ir daugybę veiklų šeimoms su vaikais. Čia nenuobodžiaus nei gamtos ar istorinių vietų fanai, nei vakarėlių mėgėjai. Pagrindiniai šio regiono unikalumai:

  • Cenotės (požeminiai gėlo vandens telkiniai), išsibarsčiusios per Jukatano pusiasalį;
  • Majų civilizacijos palikimas: Chichen Itza piramidė, Tulumo archeologinė vietovė ir kiti istoriniai objektai;
  • Išskirtiniai vandens ir pramogų parkai;
  • Egzotiškos Karibų jūros salos;
  • Rio Lagartos lagūna, Las Coloradas druskos ežerai, džiunglės ir kitos gamtos vietovės.

Ramiojo vandenyno pakrantė taip pat kviečia turiningai ir aktyviai praleisti laiką. Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad turizmas čia nėra taip smarkiai išvystytas, kaip Karibų jūros pakrantėje, tačiau ir čia gausu įvairiausios įdomios veiklos bei lankytinų vietų:

  • Todos Santos, Puerto Vallarta, Mazatlán ir kiti autentiški miesteliai;
  • Vandens sportas: banglentės, kaitavimas, nardymas ir ne tik;
  • Banginių stebėjimas;
  • Laukinės gamtos tyrinėjimas;
  • Vynuogių plantacijos, vyno degustacijos, gastronominės patirtys. 
Punta Mita

Sezoniškumas

Planuojant kelionę ir norint užtikrinti kuo geresnį orą, svarbu atsižvelgti į sezoniškumą skirtinguose Meksikos regionuose. Nors šiluma čia laikosi visus metus, verta atkreipti dėmesį į laikotarpius su didesne liūčių ir uraganų tikimybe.

Tiek Ramiojo vandenyno pakrantę, tiek Karibų jūros pakrantę orų atžvilgiu palankiausia lankyti apie gruodį – balandį. Abiejuose regionuose lietūs suintensyvėja vasarą – ankstyvą rudenį. Tiesa, Ramiojo vandenyno pakrantė pasižymi žemesniu vidutiniu kritulių kiekiu.

Plačiau apie sezonus Meksikoje skaitykite čia.

Baja California Sur

Ramiojo vandenyno ir Karibų jūros pakrantė – dvi skirtingos kryptys su savais ypatumais. Abi pakrantės turi savo žavesio ir yra vertos aplankyti dėl skirtingų priežasčių.

Jei esate aktyvaus poilsio mėgėjas, veiklos rasite abejose pakrantėse, tiesiog įsivertinkite, kokios konkrečiai veiklos tikitės. Jei vis tik norite ramybės, laukinės gamtos, autentikos – nesuklysite pasirinkę Ramiojo vandenyno pakrantę (nors ir čia yra judrių, turistinių vietų). Tuo tarpu Karibų jūros pakrantė vilioja idiliškais paplūdimiais, šiltu smaragdiniu vandeniu ir patogia turizmo infrastruktūra.

Tiesa, abu šie regionai – itin dideli, tad jūsų patirtis priklausys ir nuo konkrečios pasirinktos vietovės.

Kyla vis daugiau klausimų planuojant kelionės po Meksiką maršrutą? Galime pakonsultuoti arba suplanuoti kelionę už jus!

Daugiau įspūdžių iš Meksikos – Facebook grupėje Meksikiečiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Norėdami pagerinti jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Paspaudę "Sutinku" sutiksite su slapukų įrašymu.