Kur apsistoti Meksikoje: Jukatano pusiasalio ypatumai

Jukatano pusiasalis Meksikoje siūlo bene patį didžiausią apgyvendinimo įstaigų pasirinkimą: čia kiekvienas pagal savo poreikius ras tobuliausią kampelį. Šiame pusiasalyje įsikūrę pakrantės miesteliai ir salos pasižymi nuostabios mėlynos spalvos vandeniu bei baltais smėlio paplūdimiais. Taip pat pakrantė sulaukia bene daugiausiai saulėtų dienų per metus, tad norintys nepamirštamų atostogų turėtų patraukti būtent į šią pusę. Nuo vakarėlių miestų iki džiunglių ramybės ar salos gyvenimo stiliaus vietų – pasirinkimas čia iš tiesų platus!

Žemiau aptarsime pasiūlymus atostogoms bei skirtingų vietų ypatumus Jukatano pusiasalyje. 

Merida: geriausia vieta kultūros mylėtojams

Merida – Jukatano sostinė, tad norintys būti viso pusiasalio cente, turėtų apsistoti būtent čia. Buvęs kolonijos miestas yra turtingas savo kultūra, tad ieškantys ne tik gražaus paplūdimio tikrai ras kur praleisti laiką. Šis miestas turi puikių architektūros pastatų, tokių kaip Meridos katedra, didžioji aikštė, rotušė, bei Paseo de Montejo alėja. Merida taip pat puikus pasirinkimas norint aplankyti daugiau šalia įsikūrusių kultūrinių centrų, tokių kaip Izamalis (geltonasis Meksikos miestas), Xmal majų griuvėsiai, bei pakrantės miesteliai Progreso, Celestun ir Sisal. Mieste taip pat populiaru apsilankyti gatvės maisto ture.

 Ieškantiems apgyvendinimo pasirinkimų Meridoje pateikiame kelias rekomendacijas.

 • Diez Diez Collection – prabangus minimalistinio stiliaus 5 žvaigždučių viešbutis, puoštas modernios architektūros detalėmis.
 • Y’ax Hotel Boutique – taip pat 5 žvaigždučių viešbutis, įsikūręs pačiame Meridos centre, iki katedros vos 700 metrų! Šiame viešbutyje taip pat galėsite pasimėgauti Spa siūlomomis paslaugomis.

Valladolid: geriausia vieta pamatyti Majų griūvėsius bei “cenotes”

 Žinoma, kad keliaujant į Meksikos Jukatano pusiasalį neįmanoma praleisti Majų griuvėsių bei cenočių, kurių visoje šalyje yra daugiau kaip 6000!

Valladolid miestelis Jukatano pusiasalyje savo vieta tikrai yra tobulas pasirinkimas ieškantiems įspūdingų senovės Majų griuvėsių bei nepakartojamų cenočių, kurios yra visai šalia. Šis miestelis yra vos pora minučių kelio mašina nuo garsiosios archeologinės vietovės bei UNESCO pasaulio paveldo sąraše esančios Chichen Itza. Verta paminėti, kad Valladolid yra taip pat visai šalia kitos garsios griuvėsių vietovės – Ek Balam.

Žinoma, šio regiono didžiausias perlas yra nepakartojamos cenotes, kurių čia yra daugiau kaip 100! Visos cenotes regione yra neapsakomai gražios, tačiau pagrindinės, kurias turėtumėte aplankyti, yra šios:

 • Ik Kil cenotė
 • Zaci cenotė
 • Suytun cenotė

Ieškantiems apgyvendinimo pasirinkimų Valladolid pateikiame kelias rekomendacijas.

 • Le Muuch Hotel Boutique – prabangus 4 žvaigždučių viešbutis, visai šalia centro. Svečiai gali mėgautis sodu bei terasa lauke.
 • Mayan Majesty Boutique Hotel – 5 žvaigždučių viešbutis, ekonomiškesnis variantas. Svečiai gali mėgautis lauko baseinu ir sodu. Viešbutis įsikūręs kiek toliau nuo centro.

Isla Holbox (Holboš sala): geriausia vieta paplūdimio mylėtojams

Paplūdimio mylėtojams tikrai patiks Holboš sala, kuri dar prieš porą metų buvo visai turistų neatrasta vieta. Tačiau ir šiuo metu tai yra rami bei neišpasakyto grožio sala, kurioje rasite vienus gražiausių paplūdimių. Čia galėsite pasimėgauti ramybe bei atsigauti: saloje nėra mašinų, nutiestų kelių, kas šią salą padaro dar labiau laukine.

Šioje saloje puikiai galite laiką leisti ir su vaikais, kadangi vanduo čia yra ganėtinai seklus. Ilgi paplūdimiai siūlo idilišką ramybę, skaidrų vandenį, o taip pat galite ir pasimėgauti skaniais vietiniais vaisiais kaip kokosai ir mangai, kuriuos pardavinėja pakrantėse. Norintys pasimėgauti unikalia patirtimi turėtų nepraleisti bioluminescent planktonų turo, kuris saloje yra itin populiarus – šio mikroorganizmo, randamo Holboš saloje, pagalba judinamas vanduo skleidžia mėlyną šviesą ir sukurią nepakartojamą fenomeną!

 Ieškantiems apgyvendinimo pasirinkimų Hoboš saloje pateikiame kelias rekomendacijas.

 • Cabañas Coconut – netoli paplūdimio įsikūręs viešbutis, kuriame taip pat rasite ir lauko baseiną bei sodą.
 • Sirenas Caribbean Rooms Holbox  – 400 metrų nuo paplūdimio įsikūrusi privati apgyvendinimo agentūra. Kambariai viršutiniame aukšte turi terasą, kurioje galite pasigrožėti virš palmių atsiveriančiu vaizdu į jūrą.

Cancun (Kankūnas): geriausia vieta naktiniam gyvenimui

Kankūnas yra tikriausiai visiems geriausia žinoma vieta Meksikoje. Šis miestas dažnai puikuojasi įvairiausių straipsnių antraštėse kaip vienas geriausių naktinio gyvenimo miestų. Čia galite rasti daugybę didžiulių viešbučių kompleksų, barų, restoranų bei kavinių. Didžiulis pasirinkimas naktinių klubų, gyvos muzikos barų, paplūdimio vakarėlių bei kavinių kiekvienais metais privilioja milijonus vakarėlių ištroškusių keliautojų iš viso pasaulio.

Be naktinio gyvenimo, kaip ir minėjome, Kankūne gausu didžiulių viešbučių su paplūdimio vaizdais bei viskas įskaičiuota paslaugomis. Tad tai puiki alternatyva tiems, kurie nori ir poilsio, ir vakarėlių.

Ieškantiems apgyvendinimo pasirinkimų Kankūne pateikiame kelias rekomendacijas.

 • Hyatt Ziva Cancun – itin prabangus 5 žvaigždučių viešbutis ant jūros kranto. Pro viešbučio langus atsiveria vaizdas į Karibų jūrą.
 • Krystal Cancun  – 4 žvaigždučių viešbutis, kiek ekonomiškesnis variantas, tad puikiai tiks norintiems sutaupyti.

Riviera Maya: geriausia vieta keliaujantiems su šeima

Riviera Maya pakrantė siūlo didžiulį viešbučių pasirinkimą keliaujantiems su šeima. Ir nors tai nėra miestas, o visgi regionas besitęsiantis nuo Kankūno iki pat Tulumo, tačiau butent čia galima rasti daugiausiai veiklų bei apgyvendinimo pasirinkimų šeimoms.

Didieji viešbučiai regione siūlo vaikų priežiūros centrus bei įvairiausias interaktyvias programas su žaidimais, mokymais bei vandens pramogomis. Tiek maži, tiek dideli čia atras ką nuveikti.

Norintiems daugiau ramybės siūlomi tik suaugusiųjų viešbučiai, kuriuose galėsite pasimėgauti skaniais kokteiliais, didžiuliais baseinais bei privačiais paplūdimiais tik jums.

Be šurmulingų kurortų, Riviera Maya taip pat yra ir jaukių, nedidelių pajūrio miestelių, tokių kaip Puerto Morelos ar Akumal.

Ieškantiems apgyvendinimo pasirinkimų Riviera Maya regione pateikiame kelias rekomendacijas.

 • Hotel Xcaret – itin prabangus 5 žvaigždučių viešbutis, kuriame yra siūloma viskas įskaičiuota programa į Xcaret parką.
 • Grand Velas Riviera Maya  – itin prabangus 5 žvaigždučių viešbutis su viskas įskaičiuota programa, bei programomis vaikams.

Playa del Carmen: geriausia vieta keliaujantiems pirmą kartą

Tobulas pasirinkimas tarp nuostabių paplūdimių bei naktinio gyvenimo balanso. Playa del Carmen miestelyje rasite viską. Šis miestas yra nutolęs nedideliu atstumu nuo pagrindinių traukos objektų, tad lengvai pasieksite juos asmeniniu ar viešuoju transportu (Tulum, Isla Mujeres, Isla Holbox, Cancun). Miesto centrinė gatvė vadinama “5th avenue” – joje yra restoranų, kavinių bei apsipirkimo centras. Taip pat centre yra įsikūrę visi naktiniai klubai, tad jeigu ieškote daugiau ramybės, siūloma rinktis kiek toliau esančias apgyvendinimo įstaigas.

Taip pat Playa del Carmen yra puikus pasirinkimas ieškantiems nuotolinio darbo vietos – interneto greitis Aribnb siūlomuose namuose yra ganėtinai stabilus, tad galite puikiai dirbti ir mėgautis saule tuo pat metu. Playa del Carmen rasite nemažai “co-working” vietų.

Ieškantiems apgyvendinimo pasirinkimų Playa del Carmen pateikiame kelias rekomendacijas.

 • Mahekal Beach Resort – ant jūros kranto, visai šalia centro įsikūręs viešbutis, siūlantis ir Spa paslaugas.
 • Le Reve by MIJ – Beachfront Hotel – atokiau nuo centro įsikūręs ekonomiškas viešbutis. Viešbutis yra ant Xcalacoco paplūdmio kranto.

Cozumel (Kozumelis): geriausia vieta paviršiniam bei giluminiam nardymui

Visai priešai Playa del Carmen esanti sala, taip pat didžiausia sala Meksikoje. Cozumel saloje galėsite mėgautis spalvingu povandeniniu pasauliu, tad ieškantys geriausios nardymo vietos turėtų keliauti būtent čia. Be nardymo Cozumelyje taip pat galite pasiplaukioti laivais, yra organizuojami turai, arba išsinuomavus motorolerį galite apvažiuoti beveik visą salą. Ši sala turi vieną geriausių povandeninių rifų visame pasaulyje, tad kasmet čia suvažiuoja daugybė nardymo entuziastų.

Miestas taip pat pasižymi gražia architektūra, gatvėse galite pamatyti daugybę artistiškų piešinių ant pastatų sienų.

Ieškantiems apgyvendinimo pasirinkimų Kozumelyje pateikiame kelias rekomendacijas.

 • Hotel B Unique – ant jūros kranto įsikūręs viešbutis, siūlo kvapą gniaužiančius vaizdus pro kambario langus, SPA paslaugas, pusryčius, pietus vakarienę.
 • Grand Park Royal Cozumel – prabangus 5 žvaigždučių viešbutis, siūlantis vaizdus į gražiausią Karibų pakrantės dalį.

Tulum: geriausia vieta apsistoti suaugusiems

Tulumas yra ideali vieta suaugusiųjų atostogoms paplūdimyje. Čia rasite begalę prabangių minimalistinio stiliaus viešbučių, džiunglių namelių bei palapinių, išskirtinio dizaino vietų. Paplūdimiai šioje vietoje yra ypatingai gražūs bei laukiniai. Taip pat Tulumas yra puikiai žinomas kaip paplūdimio festivalių bei vakarėlių miestas. Vienas žinomiausių įvykių – Full Moon vakarėlis, kuris vyksta prabangiame viešbutyje Papaya Playa Project. Taip pat Tulumas yra ideali vieta ieškantiems mažo atstumo iki cenočių bei Majų griuvėsių.

Ieškantiems apgyvendinimo pasirinkimų Tulume pateikiame kelias rekomendacijas.

 • Papaya Playa Project – džiunglėse įsikūręs viešbutis, su unikaliu dizainu ir teritorija leidžiančia pasijausti lyg gyventumėte virš atogrąžų miško. Taip pat čia rengiami žymieji Full Moon vakarėliai!
 • Be Tulum – palmių apsuptyje įsikūręs  prabangus viešbutis, visai šalia paplūdimio, siūlantis komfortą bei prabangą.

Linkime atrasti tobuliausią kampelį jūsų atostogoms Jukatane!

Kviečiame prisijungti prie Facebook grupės Meksikiečiai, kurioje dalinamės patarimais ir aktualia informacija apie keliones į Meksiką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Norėdami pagerinti jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Paspaudę "Sutinku" sutiksite su slapukų įrašymu.