Įspūdingosios Meksikos cenotės

Cenote Oxman Meksika

Cenotės (senotai) – tikras Meksikos gamtos stebuklas, kurį turėtų išvysti kiekvienas, keliaujantis po egzotiškąjį Jukatano pusiasalį. Tai yra unikalūs gėlo vandens ežerėliai, susidarę įgriuvusiuose kalkakmenio urvuose.

Jukatano pusiasalyje skaičiuojama tūkstančiai įvairiausio tipo cenočių. Dalis jų yra išsibarsčiusios šalia Riviera Maya pakrantės, dalis – arčiau Valladolid miestelio, netoliese Chichen Itza archeologinės vietovės. Galite lankytis atvirose, natūralius baseinus primenančiose arba uždarose, po žeme pasislėpusiose cenotėse.

Cenotės žavi neeiliniais vaizdais, leidžia iš arčiau susipažinti su Meksikos gamta ir sukuria idealias sąlygas atsigaivinti per alinančius karščius. Dėka ypatingai skaidraus ir švaraus vandens, cenotės yra puiki vieta nardymui – tiek paviršiniam, tiek giluminiam. Vandens temperatūra laikosi apie 25°C visus metus.

Galima vykti į turistams puikiai pritaikytas arba laukines, džiunglių viduryje aptinkamas cenotes. Populiariausios cenotės pasižymi gera infrastruktūra – atvykę rasite tvarkingą privažiavimą, lieptelius, kai kuriais atvejais ir gultus, dušus, kavines, baseinus ar įvairias aktyvias pramogas. Tuo tarpu laukinės cenotės tokių patogumų nepasiūlys, bet užtikrins išskirtinę patirtį su minimaliu žmonių srautu.

Cenotes Meksika

Planuodami kelionę nepamirškite, kad daugumos cenočių lankymas galimas tik tam tikromis valandomis (iki sutemos) ir tik įsigijus bilietą. Kainos svyruoja nuo maždaug 100 pesų (± 5 eurų) iki 500 pesų (±27 eurų).

Galite susidaryti įspūdingą kelionės maršrutą ir aplankyti kelias cenotes vienu metu. Dalis cenočių yra susijungusios tarpusavyje, o aplink Tulumą išsidėsčiusios cenotės formuoja net 380 km ilgio povandeninių urvų tinklą – Sistema Sac Actun. Kita įdomi vieta – greta Puerto Morelos miestelio esantis cenočių apsuptas kelias, vadinamas La Ruta de los Cenotes.

Cenočių yra tiek daug, kad gali būti sunku išsirinkti, nuo kur pradėti ir kurias iš jų aplankyti. Norime su jumis pasidalinti vienomis įspūdingiausių cenočių, kurias verta įtraukti į savo kelionės maršrutą. Tikime, kad šios vietos nepaliks abejingų!

Riviera Maya regionas

Cenote Dos Ojos – viena žymiausių ir didžiausių cenočių Jukatano pusiasalyje, kurią iš Tulumo pasieksite per pusvalandį. Jos pavadinimas siejamas su dvejais po vandeniu esančiais urvais, primenančiais akis. Ši cenotė priklauso Dos Ojos sistemai, sudarytai iš 28 plačiai išsidėsčiusių cenočių, tarp kurių yra net 118 metrų gylio Cenote Pit.

Cenote Azul – tinka lankytis su mažais vaikais, kadangi čia yra patogus priėjimas prie vandens ir daug seklių vietų plaukiojimui. Stebėkite įvairiausių dydžių žuvytes, atsipūskite medžių pavėsyje ir mėgaukitės mėlynosios cenotės grožiu. Ją rasite kelyje tarp Tulumo ir Playa del Carmen.

Gran Cenote – populiari cenotė vos keli kilometrai iki Tulumo. Tvarkinga, turistams pritaikyta vieta su puikiomis paviršinio nardymo sąlygomis. Čia galite susipažinti su egzotiška gyvūnija: vėžliais, mėlynaisiais krabas, šikšnosparniais, iguanomis, spalvingais paukščiais…

Cenote La Noria – mažiau lankytojų sulaukianti cenotė, priklausanti La Ruta de los Cenotes. Tai yra pusiau uždara cenotė, kurią puošia kabantys stalaktitai. Patiks norintiems atsiriboti nuo žmonių minių ir pasimėgauti ramybe. Tiesa, nuobodžiauti čia neteks – visai šalia yra nuotykių parkas, kviečiantis išbandyti skrydį lynu, pasivažinėjimą keturračiais ar jodinėjimą arkliais.

Cenote Taak Bi-Ha – dar viena džiunglesė pasislėpusi cenotė tiems, kas ieško mažiau turizmo paliestų vietų. Ši cenotė tūno po žeme, tačiau joje įrengtas apšvietimas leidžia pasigrožėti skaidriu vandeniu ir urvais iš visų pusių.

Valladolid regionas

Cenote Ik Kil – apsupta aukštų skardžių ir pasakišką atmosferą sukuriančios žalumos. Ši cenotė gali sužavėti tiek augalija, tiek skaidriu vandeniu (apie 50m gylio), tiek mitologinėmis istorijomis. Sakoma, kad ši vieta yra šventa ir joje būdavo atliekamos aukojimo apeigos. Nuo čia iki garsiosios Chichen Itza vietovės – vos kelios minutės.

Cenote Sac-Aua – unikali cenotė, kurios centre yra vandens apsupta sala su aukštai besistiebiančiu senu medžiu. Aplink salą galima paplaukioti baidarėmis. Tai yra mažiau turistų sulaukianti vieta, kviečianti pasimėgauti ramybe bei natūralia gamta.

Cenote Zaci – pačiame Valladolid mieste įsikūrusi cenotė. Šviesi, erdvi, gylis siekia net 100 metrų. Tikra staigmena viduryje senamiesčio, greta centrinio turgaus. Nepraleiskite progos apsilankyti, jei viešėsite žavingajame Valladolid (pakeliui į Chichen Itza).

Cenote Suytun – populiari vieta tarp fotografų ir “instagramerių”. Centre yra įrengta platforma, leidžianti apžiūrėti cenotę virš vandens paviršiaus ir pasigerėti iš viršaus besiskverbiančiais spinduliais. Nors besidriekiančios žmonių eilės visą patirtį padaro nebe tokią magišką, tačiau užsukti atsigaivinti ir pasigrožėti tikrai verta.

Cenote Suytun

 

Kiekviena cenotė išsiskiria savitu grožiu ir gali tapti jūsų kelionės pažiba. Linkime malonių įspūdžių ir atradimų tyrinėjant Meksikos gamtą!

Ar jau esate Facebook grupės Meksikiečiai narys? Šioje grupėje dalinamės patarimais ir aktualia informacija apie keliones į Meksiką – labai laukiame jūsų prisijungiant.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Norėdami pagerinti jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Paspaudę "Sutinku" sutiksite su slapukų įrašymu.