Meksikos unikalumas: ką būtina nuveikti keliaujantiems?

Cenotes Meksika

Meksika yra labiausiai lankoma Lotynų Amerikos šalis ir ne veltui – šalies grožis užburia, ryškios mėlynos spalvos paplūdimiai bei baltas smėlis veria kiekvieno akį. Tačiau tik graži pakrantė nėra viskas, ką Meksika gali pasiūlyti. Meksika turi ir spalvingas tropines džiungles, žmonių beveik nepaliestus vietinius miestelius bei kaimelius, ryškią istoriją bei žymiąsias cenotes.

Šiame straipsnyje aptarsime unikaliausias bei gražiausias Meksikos vietas, kurias rekomenduojama aplankyti kiekvienam, ypač vykstantiems į šalį pirmą kartą.

Cenotės

Nesvarbu ko ieškote Meksikoje, bet kiekvieną tikrai pakerės nuostabiosios Meksikos cenotės, vienas iš pagrindinių dalykų kuriuo Meksika ir garsėja. Cenotės yra natūraliai žemėje susidariusios duobės, kuriose teka gėlas vanduo iš žemės gelmių. Meksikoje iš viso yra daugiau kaip 6000 cenočių, ir didžioji dalis jų yra randamos Jukatano pusiasalyje. Cenočių dydis ir populiarumas varijuoja, prie turistinių miestu kaip Tulumas ar Playa del Carmen rasite didesnius srautus žmonių lankančių šiuos natūralius gamtos kūrinius. Dauguma cenočių gali būti randamos netoli viena nuo kitos, tad jeigu nusprendėte apsilankyti, siūloma pasižiūrėti, kokias cenotes galite aplankyti vienos kelionės metu.

Pačios gražiausios pagrindinės lankomos cenotės yra Cenote dos Ojos (Tulum), Cenote Zací (Valladolid), Cenote Azul (Playa del Carmen), Gran Cenote (Tulum). Visų cenočių sarašą galite rasti čia – šio interaktyvaus žemėlapio pagalba išsirinksite jums labiausia patinkančias vietas.

Norėdami aplankyti šias vietas taip pat galite rinktis turą, kurio metu dažniausiai siūloma pamatyti iki 5 skirtingų cenočių. Patarimas lankantis: jeigu vykstate savarankiškai ir norite daugiau privatumo, atvykite kaip įmanoma anksčiau.

Cenote Meksika

Chichen Itza: vienas iš septynių pasaulio stebuklų

Chichen Itza yra Jukatano pusiasalyje esantis Majų šventyklų miestas, buvęs Majų civilizacijos centras, kuris žlugo 12 amžiuje. Iš didžiulio gyvenamojo centro dabar likę griuvėsiai bei piramidės. Ši archeologinė vietovė yra viena labiausiai lankomų vietų Meksikoje. Žymiausia piramidė šiame komplekse – Kukulkano piramidė. Ši piramidė buvo pastatyta Majų Saulės dievui pagerbti – Kukulkanui. Taip pat šios piramidės pagalba Majai nuspėdavo įvairiausius astrologinius įvykius: užtemimus, skaičiuodavo metus, dienas. Šios archeologinės vietos griuvėsiuose vis dar alsuoja majų palikimas ir kultūra.

Be Kukulkano piramidės kiti svarbūs objektai šioje archeologinėje vietovėje yra majų žaidynių vieta (eng The Ball Game). Čia galite patirti keistą fenomeną – stovint tiesiai ties viduriu tarp dviejų tribūnų, kuriose, kaip manoma, sėdėdavo žiūrovai, kalbėdami galite išgirsti garsą kitoje tribūnų pusėje lygiagrečiai. Taip pat žymi yra erelių bei jaguarų platforma, Deivės, bei Kovotojų šventyklos.

Rinkdamiesi apsilankyti turėtumėte pasverti tai, kad sausojo sezono įkarščio metu (gruodį) bus itin karšta vaikščioti šiais griuvėsiais, kadangi beveik nerasite pavėsio. Rekomenduojama apsilankyti lapkričio – kovo mėnesiais, jei norite apsisaugoti nuo didžiulio karščio bei lietaus.

Tulumas: Majų griuvėsiai

Tulumas buvo Majų uostamiestis, tad šiame mieste vyko svarbiausi derybų bei transportavimo veiksmai. Manoma, kad gentys iš įvairiausių Meksikos vietų atplaukdavo būtent čia parduoti, pirkti ir derėtis dėl prekių. Šis miestas senovėje buvo vadinamas Zama, kas verčiant iš majų kalbos reiškė tekančios Saulės miestas. Tulumas būtent taip buvo vadinamas dėl to, kad saulėtekiai šioje vietoje buvo ir yra patys gražiausi. Šiai dienai yra išlikę nemažai šio miesto griuvėsių liekanų, pastatų konstrukcijų, kurios yra išbarstytos pakrantėje.

Tulumo Majų griuvėsiai yra nutolę 130km į pietus nuo Kankūno ir yra laikomi viena gražiausių majų griuvėsių vietų Meksikoje. Ši archeologinė vietovė yra unikali, kadangi yra visiškai ant uolų krašto, nuo kurių matomas mėlynas Karibų vanduo, tad vaizdas tikrai įspūdingas. Taip pat būtent Tulumas yra laikomas miestu Jukatano pusiasalyje, turinčių pačius gražiausius paplūdimius.

Norėdami apsilankyti stenkitės atvykti kuo anksčiau, tam, kad išvengti didelių žmonių srautų bei kaitrių Saulės spindulių. Tulumo Majų griuvėsius galite aplankyti kiekvieną dieną nuo 9 iki 17 valandos, o bilieto kaina yra apie 4-5 eurus (100 MXN).

Meksiko miestas – Pažintis su Centrine Meksika

Meksiko miestas yra didžiulis, tankiai apgyvendintas kultūrinis ir finansinis centras Centrinėje Meksikoje. Čia rasite tiek skirtingų veiklų, skonių bei vietų, kad bent kartą pabuvoti šiame mieste siūlome visiems. Būtent čia, sostinėje, vietinio maisto yra privaloma paragauti. Apskritai, Meksikoje “street food” stiliaus maisto vietų rasite kiekviename kampelyje, o vietiniai skoniai pakerės ne vieną. Tiesa, turėkite omenyje, kad Meksikoje maistas yra aštresnis, ypač atsargiai reikėtų rinktis padažus, kurie dažnai turistams galit pasirodyti galbūt ir kiek per aštrūs. Beveik visas maistas Meksikoje yra sudarytas iš tortilijų, kukurūzų bei čili. Tokie visiems gerai žinomi gatvės stiliaus patiekalai kaip takai, enčilados bei kesadilijos yra privalomi kiekvieno valgiaraštyje.

Sostinėje rasite daugybę muziejų bei kultūrinių vietų, tokių kaip: Nepriklausomybės angelas, Revoliucijos paminklas, Nacionalinis antropoligijos muziejus, Bellas Artes rūmai, Friza Hazlo muziejus.

Be muziejų taip pat mieste galite aplankyti “San Angel” bei “Xoxhimilco” kanalus, kurie yra pietinėje Meksiko miesto dalyje. Jeigu keliausite į priešingą pusę – šiaurę, ten galit apsilankyti “Santa Maria la Ribera” kaimynystėje, kuri yra pati seniausia visame Meksiko mieste!

Rekomenduojamais viešbučiais Meksiko mieste dalinamės čia.

Apsilankykite Jukatano salose

Jukatano pusiasalyje galite rasti ne vieną salą, kurioje apsilankę pasijusite lyg būtumėte tikrame rojuje. Šios salos yra laikomos vienos gražiausių visoje Meksikoje. Ilgi balto smėlio paplūdimiai bei sodrus mėlynas Karibų vanduo leis džiaugtis visiška ramybe bei poilsiu. Pagrindinės salos, kurias rekomenduojame pamatyti, yra Moterų (Isla Mujeres) bei Holboš (Holbox) sala. Jeigu norite šiek tiek daugiau civilizacijos, bet taip pat ir gražių vaizdų, siūlome Moterų salą, kurią lengvai pasieksite iš Kankūno su keltu. Neprireiks daugiau kaip 20 minučių ir jau galėsite mėgautis ramybe šioje saloje.

Mėgstantiems labiau laukinę gamta, mažiau triukšmo ir civilizacijos, siūlome rinktis Holboš salą. Joje nerasite mašinų ar asfaltuotų kelių, vietiniai čia gyvena ramų gyvenimą, besidžiaugdami nesibaigiančia saule. Taip pat šioje saloje yra gyvūnų prieglauda, tad mylintiems gyvūnus tai bus puiki proga apsilankyti. Prieglaudoje galite ne tik pažaisti, pamaitinti bet ir pasiimti keturkojį auginti pasivaikščioti po salą. Jeigu saloje nusprendėte pasilikti ilgiau, šioje prieglaudoje taip pat galite ir savanoriauti.

Daugiau informacijos apie Jukatato salas galite rasti kitame mūsų straipsnyje – Jukatanų salų perlai.

Kviečiame prisijungti prie Facebook grupės Meksikiečiai, kurioje dalinamės patarimais ir aktualia informacija apie keliones į Meksiką.

Linkime jums atrasti nepakartojamą Meksikos grožį ir unikalias vietas! Gerų įspūdžių!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Norėdami pagerinti jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Paspaudę "Sutinku" sutiksite su slapukų įrašymu.