Koks keliavimas covid pandemijos metu?

skrydis lektuvu

Kelionės šiandien yra labai pasikeitę. Ir kažin ar kažkada grįš į senas vėžes. Praeitą mėnesį skridau 8 kartus ir noriu su jumis pasidalinti informacija. Taip pat kviečiu peržiūrėti tiesioginės transliacijos įrašą (jį galėsite matyti tik prisijungę prie FB grupės), kur atsakiau į jūsų klausimus apie keliones šiandien.

Keliaujant covid pandemijos metu šiandien svarbu žinoti:

  1. Savo teises ir pareigas. Būtinai pasidomėkite ar galite išvykti iš savo šalies, ar galėsite grįžti, kokie reikalavimai, ar galite skristi į jūsų pasirinktą šalį, ar reikalingi karantinas ir covid testai. Taip pat būtina išsiaiškinti skrydžių taisykles. Pvz. šalis, į kurią skrendate gali nereikalauti neigiamo covid testo, tačiau skrydžių bendrovė, su kuria skrendate, gali reikalauti to.
  2. Į skrydį reikės medicininės kaukės. Netiks medžiaginė ar plona kaukė.
  3. Lietuvoje covid dengia BTA draudimas. Rekomenduoju pasidomėti www.insubuy.com.
  4. Nepatariu kelionių planuoti iš anksto. Situacija keičiasi dažnai ir greitai, todėl optimalu kelionę planuoti prieš 3-5 savaites. Kitu atveju galit tekti keisti savo planus ar nukentėti finansiškai.
  5. Rekomenduoju prikti skrydį kurį galima keisti likus 24 val. iki skrydžio.
  6. Visur bus matuojama temperatūra ir turėsite dezinfekuoti rankas – oro uostuose, kavinėse ir kt.
  7. Bent jau man keliaujant labai dažnai prireikė QR skaitytuvo. Daug bekontaktės registracijos (pvz. oro uostuose, viešbučiuose, net kavinėse meniu negausite – galėsite informaciją peržiūrėti tik su QR skaitytuvu).
  8. Lėktuvuose viskas panašiai kaip ir buvo, tiesiog įleidžiama ir išleidžiama iš lėktuvo po kelias eiles, todėl neskubėkite veržtis į lėktuvą ir stotis lėktuvui nusleidus, nes būsite paprašyti atsisėsti ir palaukti savo eilės.
  9. Jei skrendate ar grįžtate į šalį kur reikalaujamas neigiamas Covid testas – nepasilikite jo paskutinei minutei. Jei testas būtų teigiamas, daugelis avialinijų leis pasikeisti skrydžio bilietą nemokamai, bet ne vėliau nei per 24 valandas iki skrydžio.
  10. Grįžtantys į Lietuvą informacijos ieškokite Sveikatos apsaugos ministerijos puslapyje ir NVSC puslapiuose. Šiandien grįžusiems reikalavimai tokie:

Prieš grįžtant būtina užpildyti formą ir gauti QR kodą. Jį gauti privalote PRIEŠ IŠSRENDANT, o ne nusileidus Lietuvoje.

Privalomas tyrimas dėl COVID-19 (PGR arba antigeno testas iš nosiaryklės). Serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas.

Tyrimas dėl COVID-19 turi būti atliktas ne seniau nei prieš 72 val. iki atvykimo į Lietuvą ir gautas neigiamas atsakymas, kurį prieš kelionę privaloma pateikti vežėjui. Testą dėl COVID-19 bus privaloma turėti asmenims nuo 16 metų amžiaus imtinai.

Išimtis taikoma keliaujantiems savo transporto priemone asmenims, kurie turi turėti ne seniau nei prieš 72 val. iki atvykimo į Lietuvą atlikto tyrimo gautą neigiamą atsakymą arba per 24 val. nuo atvykimo turi registruotis ir atlikti tyrimą Lietuvoje.

Saviizoliaciją galima nutraukti 7 dieną už savo lėšas pasidarius testą ir gavus neigiamą atsakymą.

Kitos sąlygos priklauso šalies. 

Informacija gali keistis, ieškoti aukščiau nurodytuose valstybės puslapiuose.

Šis straipsnis publikuotas www.tailandieciai.lt.  Kviečiu prisijungti į  Meksikos grupę..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Norėdami pagerinti jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Paspaudę "Sutinku" sutiksite su slapukų įrašymu.