Saugumas Meksikoje: naudingi patarimai keliautojams

Meksika papludimys

Keliaujantys į Meksiką, ko gero, ne kartą susimąstė: ar visgi tai yra saugus pasirinkimas? Kad ir kokių įsitikinimų apie šią šalį sklando, realybė yra tokia, jog kasmet milijonai žmonių iš viso pasaulio renkasi Meksiką kaip savo atostogų kryptį, o šalies valdžia visuomet imasi visų saugumo priemonių, kad turistai jaustųsi saugūs.

Nepaisant visko, kaip ir kiekvienoje šalyje, norint apsisaugoti nuo nemalonių situacijų, tokių kaip vagystės ar apiplėšimai, keliautojai yra skatinami imtis tam tikrų atsargumo priemonių. Žemiau pateikiame naudingus patarimus vykstantiems į Meksiką.

 • Atsakingai rinkitės gyvenamąją vietą

Prieš keliaudami visada gerai pasiskaitykite kur važiuojate, koks tam tikro regiono ar miesto saugumas. Ypač aktualu persižiūrėti šią informaciją keliaujantiems po vieną, ar su šeima. Tai galite padaryti oficialiuose šalies valdžios puslapiuose, ar keliautojų forumuose.  Meksikos žemėlapį su regionų saugumu galite rasti čia: https://travelmaps.state.gov/TSGMap/ .

Šis žemėlapis žymi visas pasaulio šalis, bei yra suskirstytas į saugumo lygius, kur reikėtų keliauti atsargiai, arba kelionių visai vengti. 4 lygio perspėjimas yra nurodytas Guerrero regione – reiškia, kad kelionių reikėtų vengti. Daug saugesnės teritorijos yra Riviera Maya, Playa del Carmen, Cabo San Lucas, kuriose nurodytas saugumo lygis siekia 2 kategoriją.

 • Užregistruokite savo kelionę Valstybės Departamento puslapyje (Smart Traveler Enrollment program)

Užsiregistravę šioje programoje gausite naujausius pranešimus apie kelionės rekomendacijas, taip pat nelaimės atveju atitinkamos pagalbos institucijos galės jus lengviau surasti. Nuoroda į šios programos puslapį: https://step.state.gov/STEP/Pages/Common/Citizenship.aspx.

Keliaudami taip pat galite pasižiūrėti kurioje vietoje yra artimiausias konsulatas ar ambasada, jeigu kartais reikėtų pagalbos (vagystės atveju, kai prarandate dokumentus). Nuoroda į puslapį: https://travel.state.gov/content/travel/en/consularnotification/ConsularNotificationandAccess.html

Taip pat labai patartina turėti ir gerą draudimą, kuris padengtų kuo didesnes medicinines išlaidas jūsų kelionės laikotarpiu. Keletas galimų puslapių ieškoti draudimo:

 1. https://www.if.lt/privatiems/draudimas/kelioniu-draudimas/keliones-draudimas-covid-19-epidemijos-metu

2. https://www.draudimas.lt/kelioniu-draudimas

 • Rinkitės viskas įskaičiuota kurortus, jeigu vis dar nesijaučiate saugiai

Tiems, kurie šiek tiek bijo, ypač keliaujantiems pirmą kartą, siūloma rinktis didesnius viešbučių kurortus, kurie siūlo viskas įskaičiuota paslaugas. Tokie kurortai organizuoja viską, ko jums gali prireikti kelionės metu: turus, vakaro programas, smagias pramogas viešbučio teritorijoje. Tokių būdu dažniausiai dėl nieko nereikės sukti galvos. Žinoma, tokių kurortų kaina įprastai būna didesnė, nei renkantis savarankišką keliavimo būdą. Taip pat svarbu paminėti, kad kurortai būna aptverti ir saugomi apsaugos darbuotojų, tad jausitės tikrai saugiai.

 • Stebėkite ką valgote ir geriate

Niekas kelionės metu nenori sirgti ir praleisti progą mėgautis nuostabaus grožio vietomis naujoje šalyje. Tad rekomenduojama akylai stebėti kokį vandenį geriate, jeigu nežinote ar vanduo buvo perfiltruotas ir yra tinkamas gerti, geriau nerizikuoti savo sveikata. Parduotuvėse galite įsigyti didelės talpos geriamojo vandens, kurį drąsiai galėsite gerti. Tokia pati taisyklė galioja šaldytiems ledukams, jeigu dvejojate, gėrimą siūloma užsisakyti be ledukų.

Taip pat kruopščiai reikėtų atsirinkti maistą, valgant dažnai dezinfekuoti rankas. Renkantis “street food” tipo maisto įstaigas venkite žalio maisto, salotų, kurios galėjo būti nenuplautos arba nuplautos su užterštu vandeniu. Geriau siūloma rinktis karštus patiekalus, kurie yra šviežiai pagaminti.

 • Pasiskiepykite ir atsivežkite vaistų

Keliaujantiems į Meksiką yra rekomenduojama pasiskiepyti nuo Hepatito A, norint išvengti apsinuodijimo nešvariu vandeniu ar maistu. Ypač tiems, kurie mėgsta rinktis nuošalesnes, turistų mažai lankomas vietas, siūloma su savimi visada vežiotis vaistus. Jeigu mėgstate ragauti egzotišką maistą, būtinai turėkite vaistų virškinimo, skrandžio skausmo, viduriavimo malšinimui. Jeigu nesate tikri, kad nuvykus į Meksiką rasite jums reikalingų vaistų, juos siūloma pasiimti iš savo šalies. Svarbu: jeigu turite kokių nors alergijų, nepamirškite su savimi pasiimti ir vaistų nuo alergijos ar antibiotikų.

 • Turėkite dokumentų kopijas

Dokumentų bei kreditinių kortelių kopijas galite turėti fizines arba pasidaryti jų nuotraukas savo telefone. Tokiu būdu galėsite dokumentus palikti namuose ir nešioti su savimi tik kopijas, jeigu kartais asmens dokumento prireiktų, kopija taip pat yra tinkama ir priimama. Taip pat dokumentų kopijos kartais gali prireikti ir viešbutyje ar nuomojantis transporto priemonę. Patarimas dėl kreditinių kortelių: jeigu kartais praradote ją kelionės metu, iš karto apie tai praneškite bankui, blokuokite ir stebėkite ar joks mokėjimas nebuvo padarytas jūsų vardu.

 • Pasiimkite daugiau grynųjų pinigų

Nelaimės atveju Meksikoje galite būti paprašytas sumokėti už medicininę pagalbą grynaisiais pinigais. Taip pat, jeigu kartais tektų mokėti baudą, nuomojamos mašinos žalą ar užstatą, dažnai šie mokėjimai yra daromi grynaisiais pinigais. Oficiali Meksikos valiuta yra pesas, tačiau plačiai yra naudojamas ir doleris.

 • Brangius daiktus palikite seife

Renkantis tokias kelionių kryptis kaip Meksika siūloma išeinant iš namų palikti blizgius juvelyrikos dirbinius, brangius laikrodžius, ypač jeigu jums jie nėra reikalingi (einate į paplūdimį, plaukiate į turą). Venkite parodyti, kad turite didelį kiekį vertingų daiktų, o išeidami juos galite palikti seife, kurios rasite beveik visuose viešbučiuose, kartais už šią paslaugą reikia susimokėti papildomai. Taip pat seife rekomenduojama palikti ir pasus bei kreditines korteles, jeigu žinote, kad šių jums neprireiks. Tokiu būdu apsidrausite nuo nereikalingų vagysčių ir nesusigadinsite kelionės nuotaikų.

 • Atsakingai rinkitės transportą

Keliaudami po šalį, turėtumėte gerai apsvarstyti kelionės transporto priemones. Vakarais ypač nuošalesnėse vietose reikėtų vengti viešojo transporto ir geriau rinktis oficialius taksi ar privačias pervežimo paslaugas. Meksikoje veikia tokios oficialios taxi programėlės kaip Uber, Lyft kurios yra laikomos saugiomis, mat šios programėlės surenka informaciją apie vairuotojus. Naktį nereikėtu vaikščioti po vieną, jeigu įmanoma rinkitės taxi.

 • Nesinešiokite brangių daiktų, telefonų rankose.

Eidami gatve ypač didesniuose Meksikos miestuose kaip Meksiko, siūloma tokių daiktų kaip telefonas, nešiojamasis kompiuteris rankose nesinešioti, o geriau susidėti į kuprinę, kurią turėtumėte laikyti prie savęs. Šių priemonių reikėtų imtis net dienos metu, mat didesniuose miestuose vagysčių skaičius labai didelis, o eidami ir rašydami žinutę net nepastebėsite kaip jūsų telefonas bus jums ištrauktas tiesiai iš rankų.

Saugių jums kelionių bei įsimintinų akimirkų Meksikoje!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Norėdami pagerinti jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Paspaudę "Sutinku" sutiksite su slapukų įrašymu.