Egzotiškoji Meksika: kada geriausia planuoti atostogas?

Isla-Holbox-Meksika

Planuojantys kelionę į Meksiką be abejonės pirmiausia nori išsirinkti patį geriausią laiką atostogoms, su kiek įmanoma mažiau lietaus ar audrų. Ir nors tvyro nusistatymas, kad Meksikoje visuomet vyrauja tropinis klimatas, realybė yra tokia, jog skirtinguose Meksikos regionuose oras taip pat gali būti labai skirtingas. Planuojant atostogas reikėtų jas planuotis atsakingai, norint išvengti tokių situacijų kaip uraganų sezonas. Pagal tai kokių atostogų tikitės ar ieškote, aptarsime geriausius mėnesius keliauti ir kokie orai vyrauja skirtinguose regionuose.

Meksikos orų sezonai

Meksikoje iš esmės vyrauja 2 pagrindiniai sezonai: sausasis bei lietaus. Tačiau taip pat aptarsime ir uraganų sezoną, kurio metu renkantis kelionę reikėtų apsvarstyti, ką galėsite nuveikti.

Sausasis periodas Meksikoje prasideda nuo gruodžio ir tęsiasi iki pat balandžio mėnesio. Šiuo periodu galite tikėtis mažiausiai arba visai nesulaukti lietaus. Oro temperatūra dažniausiai siekia 27-30 laipsnius šilumos, kuo arčiau pakrančių apsistosite, tuo didesnė oro temperatūra. Tiesa, šis sezonas taip pat yra labiausiai užimtas laikas metuose (angl. “peak season”), tad atkreipkite dėmesį, kad žmonių minios bus didesnės nei įprastai, o viešbučių užimtumas ir kainos taip pat gali kisti.

Lietaus periodas Meksikoje tęsiasi nuo gegužės iki rugsėjo/spalio mėnesio. Tiesa, netgi lietaus sezono metu nelyja visa dieną, o tiesiog dažniau nulyja vidurdienį, ne ilgiau nei kelias valandas, po kurių vis dar turite visą likusią dienos dalį pasidžiaugti Saule. Taip pat, šiuo metu laiku keliaujant kainos ženkliai sumažėja, o ir turistų skaičius ne toks didelis, lyginant su sausuoju periodu.

Uraganų sezonas Meksikoje prasideda daugmaž nuo birželio ir tęsiasi iki lapkričio mėnesio. Šiuo periodu galite tikėtis didesnių tropinių audrų, lietaus, stichinių nelaimių. Tačiau netgi važiuojant šiuo periodu ne visada sulauksite audrų. Uragano sezonų metu taip pat galite tikėtis mažesnių minių žmonių bei patrauklesnių kainų.

Geriausias laikas kelionei pagal mėnesius

Sausis/vasaris: Sausasis sezonas, idealus laikas žygiams ar paplūdimio atostogoms. Taip pat puikus laikas stebėti banginius. Tinkamas laikas pasimėgauti išvykomis į Meksikos cenotes. Geriausi regionai Jukatano pusiasalio pakrantėje.

Los Cabos, Todos Santos, Mazatlan, Sayulita, Puerto Vallarata, Puerto Escondido, Tulum, Playa del Carmen, Cancun, Merida, Cozumel.

Kovas/balandis: Paskutinieji sausojo sezono mėnesiai, oro temperatūra aukšta, be lietaus, tobulas pasirinkimas paplūdimio atostogoms Jukatano pusiasalyje. Geriausi regionai rytų bei Ramiojo vandenyno Meksikos pakrantės.

Tulum, Playa del Carmen, Cozumel, Akumal, Isla Mujeres, Cancun, Holbox, El Cuyo, Merida, Bacalar, Mexico City.

Gegužė: Lietaus sezono pradžia šalyje, lietaus kiekis šiuo mėnesiu vis dar yra nedidelis pakrantėse, Centrinėje Meksikoje galite tikėtis daugiau lietaus bei šaltesnio oro. Pakrančių oro temperatūra vis dar aukšta. Geriausi regionai Baja California Sur, Jukatano pusiasalis.

Baja California Sur, Cabo San Lucas, Cancun, Loreto, La Paz, Todos Santos.

Baja California
Baja California

Birželis: Lietaus kiekis šiuo mėnesiu didesnis visoje šalyje, taip pat ir pakrantėse, tačiau nulyja trumpai ir dažniausiai pirmoje dienos pusėje. Geriausi regionai Meksikos kalnuotosios vietovės.

San Miguel de Allende, San Cristobal De Las Casas, Queretaro, Cuernavaca, Oaxaca, Chapala, Ajijic.

Liepa: Pagrindinis lietaus sezono mėnesis, tačiau lietus nesitęsia ilgiau nei kelias valandas. Šiuo metu laiku karšta bei drėgna. Vakaro temperatūros šiuo metu nukrenta kiek žemiau, tad vakarai maloniai vėsūs. Geriausi regionai Jukatano, Riviera Maya pakrantės.

Cancun, Tulum, Playa del Carmen, Puerto Morelos, Akumal, Puerto Aventuras, Xpu-Ha, Cozumel.

Rugpjūtis/rugsėjis: Uraganų sezono mėnesiai, taip pat labai lietinga Ramiojo Vandenyno Meksikos pakrantėje. Pakrančių Jukatano pusiasalyje temperatūra vis dar aukšta, Centrinėje Meksikoje vėsiau. Šio sezono metu turistų daug mažiau, kainos žemesnės. Geriausi regionai: Jukatano bei Baja California Sur pakrantės.

Cabo San Lucas, Guererro Negro, Playa del Carmen, Cancun, Tulum, Santa Rosalia.

Spalis: Jukatano pusiasalyje temperatūros šiuo metu pradeda vėsti, tad tai idealus laikas lankytis Baja California Sur, kadangi oficialiai uraganu sezonas šiuo metu baigiasi. Centrinė bei ramiojo vandenyno pakrantės šiuo metu išlieka vėsesnės.

San Antonio, Cabo San Lucas, Mulege, Santa Rosalia, Todos Santos, San Ignacio.

Lapkritis: Mėnesis, kurio metu galima lankytis visoje Meksikoje, daugiau ar mažiau lietus jau nurimęs, o ir žmonių minios dar nėra tokios didelės kaip oficialaus sezono metu. Šiuo mėnesiu vyksta Mirusiųjų dienos festivalis, kurio metu yra pagerbiami mirusieji. Geriausi regionai: Ramiojo vandenyno Meksikos pakrantėje, kadangi čia prasideda sausasis sezonas.

Yelapa, Mazatlan, Puerto Escondido, Punta Mita, Todos Santos, Sayulita.

Gruodis: Taip pat puikus laikas lankyti visą šalį, tačiau gruodis žymi oficialaus sezono Meksikoje pradžią, ypač šventiniu laikotarpiu tarp Kalėdų ir Naujųjų metų žmonių srautas ženkliai išauga. Geriausi regionai: visa Meksika.

Tikimės, kad šio straipsnio pagalba galėsite išsirinkti labiausiai jums tinkantį atostogų laiką!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Norėdami pagerinti jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Paspaudę "Sutinku" sutiksite su slapukų įrašymu.