Lankomiausi Jukatano salų perlai

El-Cielo-Cozumel-Meksika

Jukatano pusiasalis – Centrinės Amerikos pusiasalis, kuris skiria Meksikos įlanką nuo Meksikos jūros. Šis regionas buvo Majų civilizacijos namai iki pat 16 amžiaus, tad nenuostabu, kad šis regionas turi ypač didelį kultūrinį palikimą. Lankantis čia, pamatysite ne tik Majų griuvėsius, apžiūrėsite vieną iš septynių pasaulio stebuklų – Chichen Itza, bet ir pakeliausite po vietines vietas, kuriose dar yra išlaikytas tradicinis Majų gyvenimo palikimas.

Regionas be savo kultūros turtingas nuostabaus grožio laukine gamta. Išsibarsčiusios Jukatano salos yra vienos gražiausių visoje šalyje. Salos tarpusavyje gana skirtingos – nuvykę į vieną vietą atrasite ramybę ir vietinę kultūrą, kitose galėsite pasinerti į spalvingą naktinį gyvenimą. Drąsiai galime teigti, Jukatano salos įspūdį paliks kiekvienam.

Holboš sala (Isla Holbox)

Holboš sala yra laukinė tropinė sala, šiaurinėje Jukatano dalyje, nutolusi nuo Kankūno apie 2 valandas. Sala yra labai maža, bet žymi savo nuostabaus grožio paplūdimiais, laukine gamta ir ramaus gyvenimo atmosfera.

Į salą nusigauti visai paprasta. Nesvarbu ar važiuojate savo transportu, ar autobusu, pirmiausia turėsite pasiekti Chinquila miestelį, iš kurio su keltu (20- 30 min trukmės kelionė) pasieksite Holboš salą.

Saloje vyrauja paprasto gyvenimo stilius, čia nerasite didžiulių viešbučių kompleksų, prekybos centrų, netgi mašinų! Pagrindinis transportas saloje: golfo mašinėlės, kurios veikia kaip taksi. Žinoma, taip pat galite išsinuomoti ir dviratį, norėdami lengvai ir greitai apvažiuoti salą.

Saloje turėsite progą panardyti su bangininiais rykliais, atsipalaiduoti balto smėlio paplūdimiuose, išbandyti kaitavimą, ar apsilankyti 3 salų ture. Paplūdimiuose galėsite paskanauti vietinių vaisių: mangų ar kokosų, kuriuos vietiniai pardavinėja kasdien. Sala taip pat labai žymi švytinčiais (bioluminescent) planktonais. Jie yra aptinkami būtent šios salos vandenyse ir judinami bangų leidžia mėgautis mėlynos spalvos “šviečiančiomis” bangomis.

Moterų sala (Isla Mujeres)

Visai šalia Kankūno įsikūrusi sala, siūlanti daugiau ramybės bei poilsio nei Kankūnas. Tačiau tai nereiškia, kad saloje nėra ką veikti, netgi priešingai – sala yra labai kontrastinga, tad visi atras sau tinkamos veiklos. Kaip ir visos Jukatano salos, Moterų sala pasižymi nuostabiais paplūdimiais bei laukine gamta.

Nusigauti į šį rojaus kampeli yra itin lengva – iš Kankūno nuvykite į Peurto Juarez uostą ir sėskite į keltą, kuris per 15 minučių jus atplukdys iki salos.

Sala yra modernesnė nei anksčiau minėta Holboš sala, tad čia rasite didesnį turistų skaičių, viešbučių, kavinių ir naktinio gyvenimo pasirinkimų. Šiaurinė salos dalis yra ypač populiari tarp turistų, pliažai čia puikiai tinka šeimoms su vaikais, kadangi yra labai seklūs. Taip pat keliautojai į šią salos dalį atplaukia su dienos ekskursijomis, tad laivų bei žmonių kiekis, ypač sezono metu, yra pakankamai didelis.

Pietinė salos dalis siūlo daugiau ramybės bei daugiau pažinties su laukine gamta. Pliažai čia dažnai yra uolėti, tad maudytis patartina su batais, ir tik prieinamose vietose, mat stačios uolos ne visuomet leidžia lengvai prieiti prie kranto. Turistų skaičius šioje dalyje taip pat ženkliai mažesnis.

Kitos populiarios vietos apsilankyti: povandeninis skulptūrų parkas (MUSA Underwater Sculpture Park), Šiaurinis paplūdimys (Playa Norte), Kin Ha paplūdimio klubas. Paplūdimio klube galite praleisti dieną ir panardyti, pasiplaukioti su kanojomis ar irklentėmis. Šiame klube yra įėjimo mokestis (500 pesų / 24 eurai žmogui), kurį galite išleisti per dieną ant maisto, gėrimų.

Kozumelio sala (Cozumel)

Sala rytinėje Jukatano pusiasalio dalyje, viena pagrindinių vietų dienos išvykai. Sala pasižymi ypač gražiais pliažais, koraliniais rifais ir povandeniniu pasauliu. Būtent čia galite aptikti antrą didžiausią koralinių rifų sistemą visame pasaulyje, tad nardyti mėgstantys keliautojai turėtų čia apsilankyti bent kartą.

Nusigauti į salą galite keliais būdais. Kai kurios oro linijos siūlo skrydžius tiesiai iki Kozumelio salos, arba jeigu vykstate į kruizą, kruiziniai laivai taip pat stoja tiesiai Kozumelyje. Tačiau populiariausias būdas yra keltas, iš Playa del Carmen miestelio. Kelionės trukmė 40 minučių.

Populiariausia veikla saloje yra nardymas, kadangi povandeninis pasaulis čia tikrai ypač ryškus. Taip pat siūloma apsilankyti paplūdimio klubuose, kurių rasite tikrai nemažai. Siūlomi įvairūs turai su džipais ar keturračiais, apvažiuojant daugmaž visą salą. Rekomenduojama apsilankyti Punta Sur ekologiniame parke, tiems kurie myli gamtą ir nori pasigrožėti ne tik augalija, bet ir gyvūnija.

Rekomenduojame atvykstantiems į salą išsinuomoti mašiną arba motorolerį. Tokiu būdu atvykę dienai spėsite apvažiuoti pagrindinius salos taškus. 

Kontoi sala (Isla Contoy)

Šiaurės vakarų Jukatano pusėje randama sala, taip pat ypač populiari dienos išvykoms. Ši sala yra namai daugiau kaip 150 skirtingoms paukščių rūšims, bei 4 nykstančioms vėžlių rūšims.

Vienintelis būdas pasiekti šią salą yra turas, kurį galite nusipirkti iš bet kurios vietinės kompanijos. Dažniausiai šios salos turai yra sujungiami kartu aplankant ir anksčiau minėtą Moterų salą. Kainos svyruoja tarp 100-150 eurų už dieną.

Saloje galėsite pasimėgauti nuostabaus grožio povandenine gamta (čia galite pamatyti ne tik vežlių, rajų, bet ir delfinų) bei atsipalaiduoti balto smėlio paplūdimyje.

Linkime nepamirštamų akimirkų lankantis Jukatano salų perluose!

Kviečiame prisijungti prie Facebook grupės Meksikiečiai, kurioje dalinamės patarimais ir aktualia informacija apie keliones į Meksiką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Norėdami pagerinti jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Paspaudę "Sutinku" sutiksite su slapukų įrašymu.