Ką pamatyti ir nuveikti Meksiko mieste?

Castillo de Chapultepec Mexico

Meksiko miestą galime drąsiai priskirti prie įdomiausių ir spalvingiausių visos Lotynų Amerikos miestų.

Tai yra didžiulis, net 9 milijonus gyventojų talpinantis miestas, alsuojantis Meksikos istorija, menu ir kultūra. Čia tikrai nenuobodžiausite ir rasite aibę būdų, kaip turiningai praleisti laiką ir visapusiškai susipažinti su meksikiečių gyvenimu.

Jei planuojate kelionę į Meksiko miestą ir svarstote, ką šiame mieste vertėtų pamatyti ir nuveikti – esame čia tam, kad jums pagelbėtume! Šįkart norime su jumis pasidalinti garsiausiais lankytinais objektais bei įdomiomis veiklomis, ypač aktualiomis tiems, kas vyksta į Meksiko miestą pirmą kartą.

Daugiau apie Centrinės Meksikos kraštą skaitykite čia.

Aplankykite muziejus, galerijas bei istorines vietas

Meksiko miestas – vieta, sujungianti Meksikos istoriją ir dabartį. Vieni pagrindinių miesto simbolių, traukiančių kone kiekvieno turisto dėmesį: Nepriklausomybės Angelas, Revoliucijos paminklas, Bellas Artes rūmai bei Zocalo – Konstitucijos aikštė. Šie objektai yra išsidėstę aplink istorinį Meksiko centrą, kuriame gausu įvairiausių muziejų ir galerijų. Yra daygybė dėmesio vertų vietų ir už centro ribų, pavyzdžiui, Švč. Mergelės Gvadalupės bazilika, kur laikomas ikoniškas Šv. Marijos atvaizdas.

Meksiko miestas Palacio de Bellas Artes
Bellas Artes rūmai

Jei domitės Majų civilizacijos istorija, nepraleiskite progos aplankyti Nacionalinio antropologijos muziejaus bei Chapultepec pilies. Iš šios pilies atsiveria panoraminis vaizdas į Meksiko miestą, o ją pačią supa didysis Bosque de Chapultepec parkas (net dukart didesnis už Niujorko Centrinį Parką). Tai nuostabi vieta, kviečianti pasigerėti gamta ir pailsėti nuo miesto šurmulio. Čia taip pat rasite daugybę paminklų, muziejų ir kitų lankytinų vietų.

Bosque de Chapultepec Mexico
Žaliasis Bosque de Chapultepec parkas

Svečiuojantis Meksiko mieste, galite apsilankyti ir garsiosios menininkės Fridos Kahlo muziejuje. Įrengtas buvusiuose Fridos Kahlo namuose, šis nedidelis muziejus patiks meno bei architektūros gerbėjams. Tiesa, jis yra kiek toliau nuo centrinės Meksiko miesto dalies – prieš vykstant siūlome atkreipti dėmesį į darbo laiką, iš anksto pasirūpinti bilietais bei pasiplanuoti daugiau veiklų aplink muziejų. Viena iš rekomendacijų – kaimynystėje įsikūręs garsusis Coyoacan turgus.

Dar vienas muziejus, žavintis savo architektūra bei išskirtiniais meno kūriniais – Museo Soumaya. Tai yra modernus muziejus su privačia meno kolekcija, kurią galite apžiūrėti visiškai nemokamai. Ikoniškame pastate įkurtas muziejus traukia akį ir kviečia susipažinti su meksikiečių bei europiečių paveikslais, skulptūromis ir kitais šedevrais – eksponatų čia tikrai gausu!

Museo Soumaya
Museo Soumaya

Išbandykite autentišką meksikiečių virtuvę

Kelionė į Meksiką tiesiog neįsivaizduojama be kulinarinių atradimų. Šioje šalyje maisto kultūra užima ypatingai svarbią vietą. Meksiko mieste rasite be galo daug vietinių gatvės maisto pardavėjų bei autentiškų restoranėlių, siūlančių paragauti tikro meksikietiško maisto. Būtinai paskanaukite takų, enčiladų ir kitų tradicinių patiekalų.

Taip pat apsilankykite ir vietinėse turgavietėse, kuriose galite ne tik įsigyti šviežio maisto, bet ir iš arčiau pamatyti meksikiečių kasdienybę. Siūlome užsukti tiek į didžiuosius turgus, tokius kaip aukščiau minėtas Coyoacan ar žymusis La Merced turgus, tiek į mažesnius turgelius, kuriuos galite netikėtai atrasti vaikštinėdami po miesto gatves.

Meksika gatves maistas
Gatvės maistas Meksikoje

Paplaukiokite tradicinėmis valtimis

Ar žinojote, kad Actekai itin gerai išvystė vandens kanalų sistemas ir naudojo jas kaip vieną pagrindinių susisiekimo būdų? Meksiko miesto pietinėje dalyje yra išlikę į UNESCO paveldą įtraukti Xoxhimilco kanalai, kviečiantys paplaukioti tradicinėmis valtimis trajineras. Tai yra smagi patirtis, kurios metu žmonės tiesiog atsipalaiduoja, linksminasi bei tyrinėja kanalų apylinkes. Galite paklausyti gyvos muzikos, įsigyti maisto ar suvenyrų iš kanalais plaukiojančių prekeivių.

Jei domina pamatyti Xoxhimilco kanalus, turėkite omenyje, kad galite užsisakyti visos dienos turą, apimantį ir minėtą Frida Kahlo muziejų, Coyoacan turgų bei kitas vietoves.

Xochimilco kanalai Meksika
Xochimilco kanalai su žaismingomis trajineras valtimis

Žinoma, visada linkime pakeliauti ir po turistų mažiau lankomas vietas bei atrasti šį bei tą netikėto ir unikalaus. Tiesiog pasinerkite į Meksiko gatves ir atsiduokite miesto ritmui!

Mūsų patarimus, kur apsistoti Meksiko mieste, rasite čia.

Daugiau apie keliones į Meksiką – Facebook grupėje Meksikiečiai. Prisijunkite ir pasidalinkite savo įspūdžiais apie šią ypatingą šalį!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Norėdami pagerinti jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Paspaudę "Sutinku" sutiksite su slapukų įrašymu.