Meksikietiškos gėrybės: ką parvežti lauktuvių?

Suvenyrai is Meksikos

Meksikos kultūra žavi ryškiomis spalvomis, energingomis šventėmis, aistringais šokiais, užburiančiais aromatais ir daugybe kitų išraiškingų elementų.

Dažnas keliautojas susimąsto, kokie suvenyrai geriausiai atspindi meksikiečių kultūrą ir ką unikalaus parsivežti iš šios šalies. Jei ir jūs ieškote idėjų, kuo pradžiuginti artimuosius arba kaip parsigabenti dalelę Meksikos namo, skaitykite toliau!

Dalinamės įdomių ir praktiškų lauktuvių idėjomis – nuo tradicinių meksikietiškų skanėstų iki autentiškų suvenyrų ir aksesuarų, kuriuos rasite kone kiekviename Meksikos turguje.

Šokoladas

Ar žinojote, kad Meksika laikoma šokolado gimtine? Actekų imperijoje šokoladas buvo labai vertinamas, kakavos pupelės netgi buvo naudojamos kaip valiuta. Keliaudami po Meksiką galite įsigyti įdomių šokolado gaminių, kokybiškų kakavos miltelių, įvairiausių intensyvaus skonio saldainių.

Originalus priedas prie šokoladinės lauktuvės gali būti molinillo – tradicinis medinis įrankis, skirtas karšto šokolado ar kakavos gėrimų ruošimui.

Vanilė

Meksikietiška vanilė yra priskiriama prie geriausių pasaulyje. Jos rasite daugybėje parduotuvių, tačiau neapsirikite – daugelyje vietų tai bus pigus, sintetinis produktas. Jei norite įsigyti kokybiško vanilės ekstrakto, ieškokite specializuotų parduotuvių.

Dulce de leche

Kita saldžių lauktuvių idėja – saldintas sutirštinas pienas arba karamelinis padažas. Šis gaminys kilo iš Lotynų Amerikos ir čia yra labai plačiai naudojamas. Galite įsigyti skystu pavidalu arba paieškoti dulce de leche saldainių. Tikras delikatesas smaližiams!

Čili pipirai

Ne paslaptis, kad meksikiečiai mėgsta paaštrinti maistą čili pipirais. Vieni populiariausių – poblano ir jalapeno pipirai. Praktiška ir lengvai transportuojama dovana, ypač jei gabensite ne šviežius, o džiovintus arba maltus pipirus.

Meksikietiska krautuvele
Čili pipirų krautuvėlė Meksikoje

Salsa

Salsos padažas yra neatsiejamas nuo meksikiečių virtuvės. Čia salsa naudojama įvairiausių skonių ir tipų: salsa verde, salsa roja, habanero salsa, chipotle salsa… Galite rinktis ir salsą su egzotiškais vaisias, pavyzdžiui, ananasais ar mangais.

Mole

Dar vienas populiarus meksikietiškas ingredientas – mole. Tai yra iš čili, pomidorų, šokolado ir riešutų pagamintas tradicinis padažas. Jo, kaip ir salsos, galite įsigyti įvairių variacijų. Patiks unikalių skonių mėgėjams!

Kavos pupelės

Meksikoje lengvai rasite organiškos, kokybiškos kavos. Čia auginamos kavos pupelės yra puikiai vertinamos tarp gurmanų. Rytinis meksikietiškos kavos puodelis – puikus būdas nusikelti prisiminimais atgal į savo kelionę.

Tekila ir mezkalis

Iš agavos augalo pagaminti stiprieji gėrimai – tikras meksikiečių paveldas. Žymiausieji iš jų yra tekila ir mezkalis. Šių gėrimų galite rasti originaliuose, dailiai išmargintuose buteliuose, kurie jau patys savaime yra unikalus suvenyras ir puiki baro puošmena.

Kaukolių dekoracijos

Margaspalvės kaukolės yra vienas ryškiausių Meksikos simbolių. Jas išgarsino Mirusiųjų diena (Dia de Los Muertos), Meksikoje kasmet nuotaikingai ir triukšmingai sutinkama. Įvairiais raštais išmargintos keramikinės kaukolės traukia akį ir gali tapti originalia interjero detale, tačiau galima įsigyti ir subtilesnių kaukolės simboliu papuoštų aksesuarų.

Kaukoliu suvenyrai Meksika
Meksikietiškos kaukolių dekoracijos

Sidabras

Ar girdėjote apie Centrinėje Meksikoje esantį žavingą Tasko miestelį, vadinamą sidabro sostine? Ši vieta garsėja vietinių amatininkų gaminamais sidabriniais papuošalais, kurių galite įsigyti visoje Meksikoje. Jei ieškote vertingo suvenyro, kuris praktiškai neužims vietos bagaže, pasidairykite sidabrinių aksesuarų.

Mėlynasis gintaras

Mėlynasis gintaras – Karibų jūros brangakmenis. Tai yra itin reta gintaro rūšis, kuri iš pirmo žvilgsnio gali priminti mums gerai pažįstamą Baltijos gintarą, tačiau tiesioginėje saulės šviesoje atskleidžia sodrią mėlyną spalvą. Unikalios ir prabangios dovanos idėja.

Tekstilės gaminiai

Kiekviename vietiniame turguje pastebėsite įvairiausių tekstilės gaminių. Ryškūs, spalvoti, dailiai marginti audiniai puikiai atspindi meksikiečių kultūrą. Rinkitės iš vadinamųjų huipil (tradicinių moteriškų apdarų), rebozos (plačių šalikų), pončų, pledų, o gal net įsigykite hamaką – jo istorija glaudžiai susijusi su majų civilazijos laikais.

Skrybėlės

Žymiosios sombrero arba panama skrybėlės – turistų mėgiamas meksikietiškų atostogų atributas. Jei ieškote autentiškos, kokybiškos skrybėlės, venkite “suturistintų” suvenyrų parduotuvių. Verčiau keliaukite į vietines krautuvėles ar turgelius, kur galima rasti rankų darbo gaminių.

Meksikietiskos skrybeles
Sombrero skrybėlės. Nuotrauka: VaiEye fotonuotykis

Maracas

Lauktuvių idėja muzikos gerbėjams – maracas barškučiai. Šie mediniai barškučiai yra populiarus Lotynų Amerikos muzikos instrumentas, kartais dar vadinamas rumba shakers arba chac-chac. Puikiai tinka ir kaip dovana mažiesiems.

Frida Kahlo suvenyrai

Keliaudami po Meksiką vis sutiksite ikoniškos menininkės Fridos Kahlo atvaizdą. Ji išgarsėjo ne tik dėl išskirtinių meno kūrinių, bet ir dėl įdomios gyvenimo istorijos. Paveiksluose ji mėgo tapyti savo pačios portretą, kuris dabar dažnai perkeliamas ant įvairiausių meksikietiškų suvenyrų.

Frida Kahlo atvaizdas - Meksika
Frida Kahlo atvaizdas

Pinjata

Meksikiečių šventėse dažnai naudojamos pinjatos. Šios spalvingos, saldainių prikimštos figūros būna pakabinamos ore ir smūgiuojamos tol, kol iš jų pabyra saldainiai. Pinjatų figūros įprastai gaminamos iš popieriaus, tad jas nesudėtinga transportuoti.

Keramikos dirbiniai

Keramika yra vienas iš seniausių ir plačiausiai praktikuojamų Meksikos amatų. Vazos, indai, peleninės, sienų dekoracijos ir daugybė kitų dirbinių – pasirinkimas be galo platus. Kaip ir dauguma kitų meksikietiškų suvenyrų, keramikos dirbiniai pasižymi įvairiausiais margaspalviais raštais.

Meksikietiški keramikiniai indai
Meksikietiškas stalo servizas

Neabejojame, kad keliaudami po Meksiką pastebėsite ir kitų autentiškų suvenyrų. Prie lauktuvių sąrašo galime pridėti ir daugiau idėjų: margaritos taures, pintus krepšius, prieskonių grustuves (molcajetes), meno dirbinius iš skardos arba medienos… Laukite tęsinio!

Daugiau naudingų patarimų keliaujantiems į Meksiką – kituose mūsų tinklaraščio straipsniuose.

Ar jau prisijungėte prie Facebook grupės Meksikiečiai? Šioje grupėje jūsų laukia daug įdomaus turinio ir diskusijų apie Meksikos kraštus!

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Norėdami pagerinti jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Paspaudę "Sutinku" sutiksite su slapukų įrašymu.