Tradicinės meksikiečių šventės

Dia de los muertos kostiumai

Meksika pasižymi įspūdingu kultūriniu paveldu ir unikaliomis tradicijomis. Idealus būdas iš arčiau susipažinti su šios šalies kultūra – sudalyvauti čia vykstančiose šventėse bei festivaliuose.

Meksikiečiai yra labai religinga tauta, daug dėmesio skirianti visoms mums įprastoms katalikų šventėms. Tačiau jie taip pat mini ir daugybę kitų švenčių, kurios visada sutinkamos nuotaikingai, triukšmingai ir spalvingai.

Kviečiame susipažinti su garsiomis Meksikos šventėmis, sutraukiančiomis minias žmonių iš viso pasaulio.

Día de Los Muertos

Ko gero, žymiausia šventė Meksikoje – Día de Los Muertos (Mirusiųjų diena), minima lapkričio 1-2 dienomis. Meksikiečiai tiki, kad šiomis dienomis mirusieji sugrįžta pas savo artimuosius, tad nuotaikingai pasitinka juos su muzika, išpuoštais kapais ir ryškiaspalviais kostiumais. Mirusiųjų dienos epicentru laikomas Oaxaca miestas, garsėjantis šventinėmis eisenomis ir dekoracijomis. Vieni pagrindinių šios šventės simbolių – kaukolės ir medetkų (merigold) žiedai.

Día de la Independencia

Rugsėjo 16-ąją minima Meksikos nepriklausomybės diena. Šventės renginiai prasideda jau išvakarėse, kai prezidentas iš Nacionalinių rūmų balkono sušunka simbolinį šūkį, primenantį apie 1810 m. iškovotą nepriklausomybę bei tautos vienybę. Šventės metu gatvės puošiamos Meksikos vėliavomis, o žmonės dalyvauja paraduose ir koncertuose, vainikuojamuose ryškiais fejerverkais.

Cinco de Mayo

Gegužės 5-osios šventė, Cinco de Mayo, yra gana dažnai maišoma su Meksikos nepriklausomybės diena. Iš tiesų ši šventė žymi įspūdingą meksikiečių pergalę prieš prancūzus Pueblos mūšyje, vykusiame 1862 metais. Cinco de Mayo pagrinde švenčiama Pueblos miestelyje – rekomenduojame apsilankyti, jei keliausite po Centrinę Meksiką.

Mariachi mexico
Mariachi atlikėjai – neatsiejama meksikiečių švenčių dalis

Día de la Virgen de Guadalupe

Día de la Virgen de Guadalupe yra religinė šventė, žyminti Švč. Mergelės Marijos apsireiškimą Meksiko mieste. Gruodžio 12-ąją minimos šventės metu į Meksikos bažnyčias susirenka tūkstančiai piligrimų, norinčių išreikšti savo tikėjimą ir padėką Šv. Marijai. Ypač daug lankytojų sulaukia Basilica de Guadalupe, kur laikomas ikoniškas Šv. Marijos atvaizdas.

Carnival de Mazatlán

Kalbėdami apie meksikiečių šventes, negalime nepaminėti ir karnavalų! Vienas žymiausių – kiekvieną vasarį Mazatlán mieste vykstantis karnavalas. Originalūs kostiumai, triukšmingi paradai, gyva muzika ir ore tvyranti šventinė atmosfera tiesiog gniaužia kvapą. Sakoma, kad šis karnavalas – trečias pagal dydį visame pasaulyje.

Meksikieciu karnavalu kostiumai
Meksikiečiai stebina išskirtiniais karnavalų kostiumais

Šias 5 meksikiečių šventes priskirtume prie pačių žymiausių, tačiau Meksikoje vyksta be galo daug dėmesio vertų švenčių bei festivalių.

Planuojant kelionę, siūlome pasidomėti, kokie renginiai vyks jūsų lankomose vietose ir nepraleisti progos sudalyvauti bei artimiau susipažinti su meksikiečių kultūra.

Daugiau įdomybių ir aktualijų visada rasite mūsų Facebook grupėje Meksikiečiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Norėdami pagerinti jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Paspaudę "Sutinku" sutiksite su slapukų įrašymu.