Aukščiausios Meksikos viršukalnės

Meksikos kalnai

Meksika garsi ne tik dėl balto smėlio paplūdimių, archeologinių stebuklų ar kulinarinio paveldo, bet ir dėl įspūdingų kalnų, puošiančių šalies kraštovaizdį.

Centrinėje Meksikoje driekiasi kalnų virtinės ir vulkanai su kelių kilometrų aukščio viršūnėmis. Jei esate kalnų entuziastas, aktyvaus poilsio mėgėjas ar tiesiog norite pasižvalgyti po didingą Meksikos gamtą – leiskitės gilyn į žemyninę šalies dalį, kopkite į kalnus ir nusiteikite būti sužavėti.

Pati aukščiausia viršukalnė Meksikoje ir trečia visoje Šiaurės Amerikoje – Pico de Orizaba (taip pat vadinama Citlaltépetl). Tai yra 5636 metrų aukščio miegantis ugnikalnis, pasipuošęs snieguota viršūne. Į Pico de Orizaba kopia alpinistai ir kalnų entuziastai iš viso pasaulio. Pasiekti aukščiausią tašką – tikrai ne kiekvienam, tačiau pasigrožėti iš tolo gali visi.

Pico de Orizaba
Snieguotos Pico de Orizaba viršūnės

Kitas žymus vulkanas – virš 5400 metrų aukščio Popocatépetl, arba išvertus – rūkstantis kalnas. Tai vienas aktyviausių Meksikos ugnikalnių, keliantis pavojų 30 milijonų žmonių, gyvenančių ±70 km spinduliu aplink jį. Dar šiemet (2023 m.) dėl išsiveržimo grėsmės buvo paskelbta ekstremali padėtis aplinkinėse gyvenvietėse bei laikinai sustabdyta Meksiko ir Pueblos oro uostų veikla.

Popocatépetl
Popocatépetl – vienas pavojingiausių ugnikalnių visame pasaulyje, kadangi aplink jį driekiasi gausios gyvenvietės

Netoliese stūksto ir Iztaccíhuatl, trečiasis aukščiausias Meksikos kalnas, siekiantis 5230 metrus aukščio. Jo snieguotų viršūnių kontūras primena miegančios moters siluetą, o pavadinimas Iztaccíhuatl reiškia “baltoji moteris”. Šį kalną, kartu su aukšiau minėtu Popocatépetl vulkanu, supa legenda apie nelaimingą princesės ir kariškio meilę. Įšalęs Iztaccíhuatl įkūnija mirusią princesę, o rūkstantis Popocatépetl – sielvartaujantį mylimąjį.

Iztaccíhuatl
Žymusis Iztaccíhuatl viršūnių kontūras

Prie įspūdingiausių Meksikos viršukalnių privalu paminėti ir 4680 metrų aukščio Nevado de Toluca (arba Xinantécatl). Kalno aukštumoje puikuojasi ežeras, kurį pamatyti traukia nuolatiniai turistų srautai. Tai yra nacionalinio parko dalis, kuriame gausu ir kitų įspūdingų gamtos vietų. Iš Meksiko miesto Nevado de Toluca pasieksite per maždaug 3 valandas.

Nevado de Toluca
Atvirutės verti vaizdai Nevado de Toluca aukštumose

Daugiau apie tai, ką pamatyti ir nuveikti Meksikoje – kituose mūsų tinklaraščio įrašuose bei Facebook grupėje Meksikiečiai. Laukiame prisijungiant ir linkime nuostabių kelionių po Meksiką!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Norėdami pagerinti jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Paspaudę "Sutinku" sutiksite su slapukų įrašymu.