Meksika ar Tailandas: kurią kelionės kryptį rinktis?

Tailandas longtail valtys
Straipsnio šaltinis: Tailandiečiai.lt

Ne vienas keliautojas kelia klausimą, kurią kelionės kryptį pasirinkti – Tailandą ar Meksiką? Šios šalys vilioja keliautojus savo spalvinga kultūra, egzotiška gamta, unikaliomis lankytinomis vietomis, nuostabiu maistu ir tropikų saule.

Tiek Tailandas, tiek Meksika turi ką pasiūlyti visų tipų keliautojams. Nesvarbu, norite pasyvaus poilsio ar aktyvios veiklos, vykstate porai savaičių ar ilgesniam laikui. Tailande ir Meksikoje galite užtikrinti turiningą ir įspūdžių gausią kelionę.

Nors šios šalys yra kone skirtinguose pasaulio galuose, jas vienija daug panašumų. Jei sprendžiate dilemą, kurią kelionės kryptį pasirinkti – Tailandą ar Meksiką, skaitykite toliau! Šiame straipsnyje apžvelgiame, kuo šios šalys skirtingos ir panašios.

Norime atkreipti dėmesį, kad tai – tik gairės ir lyginant tokias dideles ir įvairialypes šalis, sunku daryti vienareikšmiškas išvadas. Visada akcentuojame, kad kiekvienas keliautojas turi įsiklausyti į savo lūkesčius ir kelionę planuotis pagal savo poreikius.

Cozumel Meksika
Kozumelio sala Meksikoje

Sezoniškumas Tailande ir Meksikoje

Tailande ir Meksikoje visus metus vyrauja tropiniai karščiai. Šiose šalyse išskiriami du pagrindiniai sezonai: lietingasis ir sausasis.

Nepaisant to, kad skirtinguose šių šalių regionuose sezonai pasireiškia skirtingai, įprastai laikoma, kad Tailande liūčių sezonas tęsiasi nuo gegužės iki spalio, o Meksikoje – nuo birželio iki rugsėjo. Dauguma turistų siekia užtikrinti saulėtas atostogas ir į šias atogrąžų šalis vyksta sausuoju laikotarpiu, nuo lapkričio iki balandžio.

Tiesa, Tailande vidutinis kritulių kiekis kur kas didesnis nei Meksikoje, tačiau Meksikoje galite papulti ir į uraganų sezoną. Visgi raginame nebijoti lietaus ir įvertinti kelionių Tailande ne sezono metu privalumus. Daugiau apie Tailando orus skaitykite čia, o apie sezoniškumą Meksikoje – čia.

Surin salos Tailande
Surin salos Tailande

Kainos Tailande ir Meksikoje

Tikėtina, kad kelionei į Meksiką prireiks gerokai didesnio biudžeto nei kelionei į Tailandą. Žinoma, abiejose šalyse yra daugybė būdų sutaupyti ar paišlaidauti, o kiekvieno keliautojo poreikiai skiriasi. Tačiau vertinant kainų vidurkius, Tailandas pasižymi kur kas žemesnėmis kainomis.

Tailande galite sumokėti net ir dvigubai mažiau už panašią nakvynę viešbutyje ar vakarienę restorane, bet gauti ne ką prastesnę paslaugų kokybę nei Meksikoje. Be to, Tailande nėra arbatpinigių kultūros, o meksikiečiai gana įkyriai tikisi sulaukti bent 10-20% arbatpinigių nuo sąskaitos sumos ir nepraleis progos tau apie tai priminti.

Jei keliausite po mažiau turistų lankomus Meksikos kraštus, kainos tikrai negąsdins, verčiau maloniai nustebins, kita vertus ten ir su kokybiška nakvynės vieta bus kiek prasčiau. Tačiau nutarus apsistoti žymiuosiuose Meksikos kurortuose (pvz., Tulume ar Kankune), susidursite su didžiuliu kontrastu ir “suturistintomis”, labiau amerikietiškomis kainomis.

Beje, tiek Tailande, tiek Meksikoje labai populiari gatvės maisto kultūra – nepraleiskite progos paragauti autentiško, šviežio maisto iš vietinių pardavėjų. Esame 99% tikri, kad pavalgysite pigiai ir skaniai! Kita vertus – jei Tailande gatvės maisto rasite visur ir beveik visada, tai Meksikoje jo galite tikėtis tik labiau apgyvendintose vietose, miesteliuose.

Gatves maistas Meksika
Gatvės maisto vagonėliai Meksikoje

Saugumas Tailande ir Meksikoje

Tailandas dažnai vadinamas “šypsenų šalimi” – tailandiečiai yra draugiški ir paslaugūs, turistus jie pasitinka su plačia šypsena. Keliaujant po Tailandą atmosfera rodosi visiškai saugi ir patikima. Šią šalį dažnai renkasi pirmą kartą į Aziją vykstantys turistai, be to, čia galima sutikti ir daugybę solo keliautojų.

Žinoma, nusikaltimų pasitaiko ir Tailande, o kalbant apie saugumą, turime nepamiršti ir saugumo kelyje. Judriose Tailando gatvėse eismo sąlygos gali lengvai šokiruoti. Kai kuriuose šaltiniuose teigiama, kad Tailandas yra viena pavojingesnių šalių vairuoti. Tiesa, atkreipkite dėmesį, kad eismas šioje šalyje vyksta kaire kelio puse.

Tuo tarpu Meksikos keliai laikomi kur kas saugesniais, nors juose taip pat netrūksta chaoso. Keliai geri abejose šalyse, tačiau vairuoti paprasčiau Tailande – Meksikoje itin daug greičio mažinimo kalneliuose, daugelyje kelių neįmanoma greičiau važiuoti būtent dėl šios priežasties. Kad ir kaip bebūtų, dauguma keliautojų vykdami į Meksiką nerimauja ne dėl eismo sąlygų, bet dėl bendro šalies saugumo. Ne paslaptis, jog ši Lotynų Amerikos šalis garsėja aktyvia narkotikų pramone ir didesniu nusikalstamumu.

Galime nuraminti, kad Meksikoje keliauti yra pakankamai saugu, o turistai daugumoje vietų sutinkami svetingai. Meksika yra kelis kartus didesnė už Tailandą, joje yra beveik dvigubai daugiau gyventojų – natūralu, kad saugumo situacija skiriasi kiekviename regione ar mieste. Prieš keliaudami, pasidomėkite būtent apie tas vietas, į kurias ketinate vykti, ir susipažinkite su saugumo patarimais.

Surin salos Tailande
Su vietiniais Tailando Surin salų gyventojais

Vizos ir susisiekimas

Tailande ir Meksikoje daugybės šalių piliečiams (tame tarpe ir lietuviams) galioja bevizis režimas. Tailande turizmo tikslais be vizos galite praleisti 30 dienų ir pratęsti šį laikotarpį būdami šalyje (daugiau apie vizas Tailande skaitykite čia), o Meksikoje suteikiamas net 180 dienų bevizis režimas. Tiesa, tai nereiškia, kad Meksikoje tiek dienų ir gausite, turite tartis su pareigūnu. Tailande šios problemos nėra. Abiejose šalyse yra įvairių ilgalaikės vizos variantų.

Į Tailandą ir Meksiką kasdien vyksta daugybė tarptautinių skrydžių. Skrydžių kaina ir trukmė iš Lietuvos ganėtinai panaši, tačiau priklauso nuo galutinio kelionės tikslo. Norint pasiekti Tailandą yra daugiau ilgo skrydžio alternatyvų – galima skristi ne tik į Bankoką, bet ir Puketą, Kuala Lumpūrą, Singapūrą. Jei vykstate ilgesniam laikui, siūlome įvertinti ir vietinių kelionių galimybes.

Norint pakeliauti po kaimynines šalis, Tailande tai galima padaryti nenuskriaudžiant piniginės. Pavyzdžiui, iš Bankoko į Singapūrą ar Kvala Lumpūrą įmanoma nuskristi vos už 40 Eur. Iš Meksikos taip pat patogu keliauti po aplinkinius kraštus, tačiau galima tikėtis bent dvigubai brangesnių skrydžių bilietų.

Vidiniai skrydžiai abiejose šalyse ganėtinai pigūs. Po Tailandą populiaru keliauti mikroautobusais, traukiniais, laivais ir kitais būdais – maršrutus ir kainas tikrinkite tailandieciai.12go.asia. Meksikoje transporto sistema taip pat gana gerai išvystyta – daugiau apie tai skaitykite čia.

Transportas Meksika
Eismas Meksikoje

Kultūra ir gamta

Kas jus traukia labiau: paslaptingasis majų pasaulis ar budistų kultūra? Senovės civilizacijos palikimas ar Pietryčių Azijos šventyklos? Meksikiečių ir tailandiečių kultūra skirtinga ir kiekviena savaip žavinga. Tiek Meksikoje, tiek Tailande gausu įspūdingų istorinių ir religinių objektų, įdomių miestų ir miestelių bei kitų lankomų vietų.

Gamtos mylėtojai taip pat ras kuo pasigerėti abejose šalyse. Bendras Meksikos ir Tailando bruožas – tropikų džiunglės ir balto smėlio paplūdimiai. Tiesa, Meksikoje yra daugiau aukštų kalnų (aukščiausias, Pico de Orizaba, siekia net 5.6 km) bei daugybė senočių (unikalių tarp uolų randamų vandens telkinių). Tuo tarpu Tailandas pasižymi plačiu salynu (iš viso skaičiuojama apie 1430 salų) bei uolėtu peizažu (pavyzdžiui, Khao Sok nac. parko uolomis).

Trumpai tariant, abi šalys gali pasiūlyti aibę skirtingų veiklų ir nuostabių lankytinų vietų. Apie tai, ką galima nuveikti ir pamatyti šiose šalyse, išsamiai rašome kituose Tailandieciai.lt ir Meksikieciai.lt straipsniuose.

 

Tailandas VS Meksika palyginimas

Tailandas Meksika
Susisiekimas su Europa + +
Viešbučių kainos +
Veiklų ir lankytinų vietų pasirinkimas + +
Turų kainos +
Giluminis nardymas + +
Paviršinis nardymas +
Maisto įvairovė +
Vietinių skrydžių kainos +
Vairavimo kultūra +
Poilsis +
Aktyvios atostogos + +
„Viskas įskaičiuota” kurortai +
Kelionės su mažais vaikais +
Viza ilgesniam laikui +
Arbatpinigių kultūra +
Pervežimai tarp miestų +
Vaisių įvairovė +
Kavinių, restoranėlių pasirinkimas +
Taksi kainos +
Kultūrinė programa +

Meksika ir Tailandas – dvi spalvingos ir didelės šalys, kuriose yra puikios galimybės keliauti ir pažinti. Tik atsakę sau į klausimą, ko tikitės iš savo kelionės, galite pasirinkti sau artimesnį variantą. Tikime, kad abi šalys turi kuom maloniai nustebinti, tad neprašausite nė su vienu pasirinkimu.

Linkime jums smagaus kelionės planavimo! Jei prireiktų pagalbos, galime pasiūlyti įvairias paslaugas organizuojant kelionę ar pačios kelionės metu. Mūsų teikiamas paslaugas Tailande rasite čia, o su paslaugomis Meksikoje galite susipažinti čia.

Ar jau esatę prisijungę prie Facebook grupių Tailandiečiai ir Meksikiečiai? Jose dalinamės įvairiausiu naudingu turiniu apie Tailandą ir Meksiką, tad raginame prisijungti ir pakviesti savo draugus, kuriems tai gali būti įdomu!

Domina daugiau? Palyginkite Tailandą ir Maldyvus!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Norėdami pagerinti jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Paspaudę "Sutinku" sutiksite su slapukų įrašymu.