Treneris Paulius Ratkevičius dalinasi įspūdžiais iš atostogų Meksikoje

Paulius Ratkevicius Meksikoje

Šią žiemą fitneso treneris Paulius Ratkevičius su drauge išvyko į Meksiką pasilepinti Karibų jūra, spalvinga šalies kultūra bei unikalia gamta.

Dalinamės Pauliaus įspūdžiais iš turiningų atostogų Meksikoje, kurių metu jis aplankė ne vieną įdomią vietą ir artimiau pažino meksikiečių gyvenimą.

– Koks buvo jūsų kelionės po Meksiką maršrutas? Kiek laiko truko atostogos?

Kelionė truko šiek tiek daugiau nei dvi savaites. Iš pradžių atskridome į sostinę – Meksiko miestą, pasisvečiavome ten tris dienas ir tuomet skridome į Jukatano pusiasalį. Išsinuomavę automobilį tyrinėjome apylinkes, pravažiavome beveik 2000 km. Aplankėme Tulumą, Kankūną, Rio Lagartos, Bakalaro ežerą. Labai skirtingos ir įdomios vietovės!

– Meksikoje gausu įdomių lankytinų vietų. Ar sunku buvo atsirinkti, kur norite nuvykti?

Nebuvo sunku atsirinkti kur nuvykti, nes mums šiuo klausimu patarė Meksikieciai.lt, tad turėjome tikrai labai gerai suplanuotą maršrutą. Beveik kasdien kažkur važiavome. Kai kur apsistodavome dviems nakvynėms, paskutinėje lokacijoje – trims nakvynėms. Viskas buvo puikiai sudėliota.

Aplankėme Chichen Itza piramidę, nuvykome į Rio Lagartos – ši vieta sužavėjo savo gyvūnija, ten matėme ir pelikanų, ir krokodilų, ir kojotų, ir pats miestelis labai patiko. Pagrindiniai turistiniai miestai Kankūnas ir Tulumas taip pat patiko, bet ten praleidome tik po dvi dienas, nes norėjome ne tik turistinių vietų, bet ir autentikos.

– Kokios vietos jums paliko didžiausią įspūdį?

Labai patiko Meksikas – stipriai šurmulingas miestas. Nors aš tokiame gyventi negalėčiau, bet aplankyti buvo be galo įdomu – pažiūrėti, kaip vietiniai žmonės skuba, lekia, gatvėse visi prekiauja, gamina maistą… Amžinas šurmulys! Tikrai patiko iš arti pamatyti jų gyvenimą, kultūrą, aplankyti įdomesnes miesto vietas. Labai gerą įspūdį paliko Romos rajonas – fantastiškai gražus ir išpuoselėtas.

– Galbūt keliaujant teko paragauti ko nors netikėto ar tiesiog ypatingai skanaus?

Iš tikrųjų, meksikiečių gatvės maistas – įdomus ir autentiškas. Nors pernelyg dažnai juo nesimėgavau, nes man asmeniškai jų maistas yra per riebus, bet paragauti buvo tikrai įdomu. Per kelionę teko valgyti labai daug skanios žuvies! Visgi, tai yra prie vandenyno esanti šalis, tad būtina paragauti įvairios žuvies ir, žinoma, tacos.

– Daugeliui esate įkvėpimas laikytis sveiko gyvenimo būdo ir disciplinos. Galbūt turite patarimų, kaip atostogų metu nepamesti režimo ar “neišsibalansuoti”?

Kalbant apie režimą ir mitybos įpročius atostogų metu, aš sau ir kitiems taikau taisyklę paragauti visko, kas patinka, tiesiog turėti saiko. Jei turėsime per daug apribojimų, neatsivešime iš kelionės tiek įspūdžių ir patirčių, kiek galėtume atsivežti. Visiškai savęs neriboju pasirinkimuose. Jei noriu kažko suvalgyti – tai suvalgau. Ir tiems, kurie siekia kažkokių tikslų, nori numesti svorio, lygiai taip pat rekomenduoju neapriboti savęs pasirinkimuose, bet elgtis saikingai. Jei kažko norisi paragauti – taip ir padarykite, tiesiog neprisirykite tiek, kad po to gulėtumėte išvirtusiais pilvais ir neturėtumėte energijos.

– Ar keliaudamas į tokius tolimus kraštus visas veiklas bei nakvynės vietas susiplanuojate iš anksto? Ar mėgstate kelionės planą dėlioti vietoje, spontaniškai? 

Vykdamas į tolimas keliones aš mėgstu iš anksto susiplanuoti maršrutą ir užsirezervuoti nakvynės vietas, tada galiu ramiai keliauti. Džiaugiuosi, kad yra tokie profesionalai kaip Meksikieciai.lt, kurie gali patarti ir viską sudėlioti – tuomet vykstu jau turėdamas aiškų kelionės maršrutą, kurio netenka vėliau keisti.

– Kokiais 3 žodžiais apibūdintumėte Meksiką?

 Žmonės, kultūra ir gamta. Tikrai patiko ir buvo įspūdinga!

Jei ir jums praverstų pagalba planuojant kelionę į Meksiką, susisiekite su mumis.

Daugiau apie keliones Meksikoje – Facebook grupėje Meksikiečiai!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Norėdami pagerinti jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Paspaudę "Sutinku" sutiksite su slapukų įrašymu.