Orų tendencijos ir gamtos stichijos Meksikoje: ką reikia žinoti keliaujant?

Liutis Meksikoje

Globaliu mastu pastebimi klimato kaitos požymiai neaplenkia ir Meksikos. Čia ne tik didėja vidutinė metinė temperatūra, bet ir pasireiškia potvyniai, uraganai bei kiti gamtos pavojai.

Žinoma, dėl geografinės padėties stichinės nelaimės Meksikoje visuomet buvo aktualus reiškinys. Tačiau dabar pastebimas jų dažnėjimas ir sukeliami tragiški padariniai: nyksta pakrančių ruožai, niokojami pajūrio miesteliai, gyventojams trūksta geriamo vandens – dėl taršos, nepastovaus kritulių kiekio ir kitų priežasčių įsivyrauja vandens krizė…

Visa tai tiesiogiai paveikia meksikiečių gyvenimus bei sukelia didžiulius ekonominius nuostolius šalyje. Skaičiuojama, kad per 2023 m. nuo nelaimių, susijusių su klimato kaita, nukentėjo apie milijoną gyventojų – tai yra dešimtmečio rekordas.

Gamtiniai pavojai paliečia ir keliautojų pamiltą Jukatano pusiasalį. Šią žiemą stiprus potvynis užklupo Holboš salą (Isla Holbox) – tai tampa vis dažnesne problema šioje saloje. Tiesa, sala jau spėjo atsistatyti ir į ją drąsiai galima vykti, be to, ieškoma sprendimų, kaip sumažinti potvynių padarinius ateityje.

Potvynis Holbox saloje Meksikoje
Apsemtos gatvės – gana įprastas reiškinys Holbox saloje

Ne paslaptis, kad turizmo industrija yra glaudžiai susijusi su klimato kaita. Ką galime padaryti svečiuodamiesi Meksikoje? Visų pirma, tausoti šalies resursus ir stengtis keliauti paliekant kuo mažesnius „pėdsakus“. Antra, prisidėti prie vietos gyventojų gerovės – esant galimybei, paremti nuošalesnes bendruomenes ar paaukoti čia veikiančioms organizacijoms, kurios rūpinasi aplinkosauga.

Be abejo, keliaudami turime pasirūpinti savo paties saugumu. Ruošiantis kelionei rekomenduojama sekti orų prognozes ir pasidomėti vietos, kurioje apsistosite, infrastruktūra. Pavyzdžiui, ar viešbutyje yra elektros generatorius arba kokiais būdais ištikus nelaimei galima susisiekti su aplinkinėmis vietovėmis.

Meksikoje išskiriami du pagrindiniai sezonai: sausasis ir lietaus. Tačiau patariama atkreipti dėmesį ir į uraganų sezoniškumą. Nuo birželio iki lapkričio yra didesnė uraganų, audrų, liūčių tikimybė. Plačiau apie orų sezonus Meksikoje skaitykite čia.

Prieš kelionę į Meksiką pravartu atsisiųsti telefono programėles, kurios praneša apie galimą stichinių nelaimių pavojų. Oficialius pranešimus apie žemės drebėjimus ir kitus seisminius įvykius galite gauti naudodami SASSLA (Alerta Sísmica México). Informaciją apie audras ir uraganus galite stebėti programėlėje Hurricane Tracker.

Nors keliaujant svarbu sekti įvykius, išlikti budriam ir turėti atsarginį planą, vis tik linkime nepergyventi be reikalo ir mėgautis savo kelione! Neabejojame, kad Meksika išliks nuostabi kelionių kryptis ir tikimės, kad jūsų laukia saulėta, rami ir laiminga viešnagė šioje spalvingoje šalyje.

Meksikos kelionių aktualijas ir įspūdžius kviečiame sekti Facebook grupėje Meksikiečiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Norėdami pagerinti jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Paspaudę "Sutinku" sutiksite su slapukų įrašymu.