Meksikos kriokliai, kurie paliks įspūdį kiekvienam

Minas Viejas Mexico

Gamtos mylėtojams Meksika gali pasiūlyti be galo daug. Kalnai, džiunglės, vulkanai, cenotės, žydra jūra… Meksikos kraštovaizdis išties unikalus ir spalvingas, o kalbant apie jį negalime nepaminėti ir krioklių.

Svarstote, kokius krioklius aplankyti Meksikoje? Šioje didelėje šalyje jų tikrai daug! Kviečiame susipažinti su keletu iš įspūdingiausių ir žymiausių krioklių, aprašytų žemiau. Galbūt įtrauksite vieną jų į savo kelionės maršrutą?

Spustelėję ant pavadinimo, galėsite pamatyti krioklio vietą žemėlapyje bei peržiūrėti kitų keliautojų nuotraukas, atsiliepimus.

Cascadas Salto de Quetzalapan

Netoliese Zacatlán miestelio čiurlena nuostabūs Quetzalapan kriokliai. Apsilankymas čia – unikali ir turininga patirtis. Jūsų laukia žygis per džiungles, o jei mėgstate nuotykius – galite leistis ir į skrydį lynu, laipiojimą uolomis ar išbandyti kitas aktyvias pramogas. Kriokliai siekia beveik 100 metrų aukštį ir atrodo išties įspūdingai. Į šią vietą patogu atvykti iš Meksiko arba Pueblos – kelionė automobiliu užtruktų apie 2-3 val.

Cascadas de Agua Azul

Viena lankomiausių vietų Chiapas valstijoje ir vieni žymiausių Meksikos krioklių – Aqua Azul. Šie kriokliai pasižymi turkio žydrumo vandeniu, čiurlenančiu per daugybę pakopų. Čia susidariusių baseinų vanduo – skaidrus, seklus ir ganėtinai šiltas, tad plaukiojimas juose yra tikras malonumas. Geriausias metas aplankyti Agua Azul krioklius – nuo lapkričio iki gegužės, t.y. sausuoju metų laiku, kai vanduo nėra sudrumstas lietaus ir atsiskleidžia jo kerinti mėlyna spalva.

Cascadas de Agua Azul Mexico
Cascadas de Agua Azul

Cascada Basaseachi

Basaseachi krioklys siekia net 246 metrus ir yra vienas aukščiausių visoje Meksikoje. Šiaurinėje šalies dalyje, Chihuahua valstijoje čiurlenantis krioklys išsiskiria dramatišku kraštovaizdžiu. Jis priklauso nacionaliniam parkui, kuriame kvapą gniaužią kanjonai, miškai, kalnai bei skardžiai. Iki Basaseachi krioklio galite nužygiuoti arba pasigrožėti iš toliau šioje apžvalgos aikštelėje.

Cascada de Tamul

Garsusis Tamul krioklys sulaukia daugybės lankytojų, norinčių pasigerėti gamtos grožiu ir gyvybe. Ir kas gi nenorėtų išvysti šio pasakiško, egzotiško gamtos kampelio! Iki Tamul krioklio galima nuplaukti kanojomis – tai puikus būdas apžiūrėti krioklį bei pasimėgauti irklavimu smaragdiniame vandenyje. Tuo pačiu aplankoma ir požeminė cenotė, kurioje galima paplaukioti. Kitas būdas aplankyti Tamul – leistis į žygį ir tokiu būdu krioklį išvysti iš viršaus.

Cascada de Tamul
Cascada de Tamul

Hierve el Agua

Hierve el Agua – išskirtinis gamtos reiškinys, kurį taip pat privalome įtraukti į šį sąrašą. Techniškai tai nėra krioklys, o uolos, kurių forma primena krintantį vandenį. Vaizdą dar įspūdingesniu padaro čia pat telkšančios mineralinio vandens terasos bei aplink besidriekiantys kalnai. Nepraleiskite progos aplankyti šios unikalios vietos, jei viešėsite netoliese esančiame Oaxaca miestelyje.

Hierve el Agua Mexico
Hierve el Agua

Daugiau apie keliones į Meksiką – Facebook grupėje Meksikiečiai. Prisijunkite ir pasidalinkite savo įspūdžiais apie šią ypatingą šalį!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Norėdami pagerinti jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Paspaudę "Sutinku" sutiksite su slapukų įrašymu.