Tren Maya: revoliucinis Jukatano pusiasalio geležinkelis

Mayan Train Meksika

Nuotr. iš trenmayaa.com

Po ilgų metų statybų, Jukatano pusiasalyje pradeda veikti Tren Maya (Mayan Train) – žymusis regiono geležinkelis.

Gruodį oficialiai startavę traukinių reisai šiuo metu veikia tik dalinai, tačiau žadama, kad darbai bus baigti jau šį mėnesį. Tren Maya apims apie 1500 km ir leis patogiai nuvykti į penkias valstijas: Yucatan, Quintana Roo, Campeche, Tabasco, Chiapas.

Aplink pusiasalį ištiestas geležinkelis – ilgai vystytas, milžiniškų investicijų pareikalavęs projektas. Juo siekiama ne tik palengvinti keliavimą ir paskatinti turistus atrasti sunkiau pasiekiamas regiono vietas, bet ir prisidėti prie vietinių gyventojų gerovės.

Tiesa, projektas susilaukė dviprasmiškų nuomonių. Baiminamasi, kad atokiau įsikūrusioms gyvenvietėms tai atneš daugiau žalos nei naudos. Nors Tren Maya pristatomas kaip į aplinkosaugą orientuotas ir socialiai atsakingas projektas, tačiau jo vystymas neatsiejamas nuo ryškaus ekologinio pėdsako.

Pavyzdžiui, buvo žadama, kad dėl geležinkelio tiesimo nenukentės nė vienas medis, o projekto eigoje išaiškėjo, kad visgi teko nukirsti šimtus tūkstančių medžių.

Šiuo metu aktyviai diskutuojama apie Tren Maya projekto įgyvendinimą ir to pasekmes. Kad ir kaip bebūtų, galimybė keliauti traukiniais išties palengvins susisiekimą ir, tikėtina, pritrauks dar daugiau keliautojų į žymųjį Jukatano pusiasalį.

Traukinių stotis įrengta visai šalia Cancun oro uosto, į kurį atvyksta dauguma turistų. Iš čia bus galima traukiniu nukeliauti į kitus populiarius pakrantės miestus – Puerto Morelos, Playa del Carmen ar Tulum. Traukinio bėgiai siekia net garsiąją Chichén Itzá archeologinę vietovę ir, kaip minėjome, tęsiasi kitose kaimyninėse valstijose, apjungiant daugybę lankytinų vietų. Traukinių maršrutus galite peržiūrėti čia.

Tren Maya stotys Jukatano pusiasalis
Tren Maya stotys (žalia spalva pažymėtos veikiančios stotys 2024/02), nuotr. iš trenmaya.gob.mx

Priklausomai nuo kelionės maršruto, keliautojai galės rinktis skirtingus traukinių tipus: Xiinbal, Janal ir P‘atal. Traukiniai Xiinbal – standartiniai, pritaikyti trumpoms kelionėms. Tuo tarpu Janal siūlo keliaujant pasimėgauti restoranu, iš kurio atsiveria panoraminiai vaizdai. P’atal traukiniai skirti ilgesniems reisams, juose įrengtos miegojimui skirtos kajutės.

Bilietų rezervacija internetu.

Galbūt būsite pirmieji, išbandę naujuosius reisus? Pasidalinkite savo įspūdžiais! Jūsų kelionių istorijų visada laukiame grupėje Meksikiečiai!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Norėdami pagerinti jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Paspaudę "Sutinku" sutiksite su slapukų įrašymu.