Meksikos kultūra: tradicinės majų ceremonijos

Maju vestuves

Ar norėtumėte savo kelionę Meksikoje praturtinti ypatingomis patirtimis bei artimiau susipažinti su meksikiečių papročiais?

Meksika gali didžiuotis ilgaamžėmis tradicijomis, kurias šiandien perteikia įvairios autentiškos ceremonijos. Galimybė sudalyvauti tokiose ceremonijose – išties įdomus kultūrinis ir dvasinis patyrimas.

Pristatome jums tūkstantmečius skaičiuojančius meksikiečių ritualus ir tikimės, kad viešėdami Meksikoje nepraleisite progos jų išbandyti!

Temazcal ceremonija

Temazcal ceremonija – tai tradicinė karščio terapija, kurios metu siekiama išvalyti kūną bei sielą. Išvertus iš Náhuatl kalbos, temazcal reiškia “garų namas”. Ceremonija vyksta tamsioje garinėje pirtyje, šamanui vedant specialius apsivalymo ritualus.

Šios autentiškos ceremonijos metu siekiama gilaus atsipalaidavimo ir išsivalymo tiek fiziniu, tiek dvasiniu lygmeniu. Garinė pirtis pasižymi įvairiapuse nauda sveikatai – padeda išvalyti toksinus, gerina kraujotaką, lengvina kvėpavimą, mažina stresą ir nerimą. Temazcal ceremonija sukuria idealias sąlygas paleisti neigiamas mintis, tad po jos apima malonus lengvumo jausmas.

Jei norite išbandyti tradicinius Temazcal ritualus Meksikoje, susisiekite su mumis.

Temazcal Mexico
Tradicinė Temazcal pirtis

Kakavos ceremonija

Meksikoje kakava nuo seno ypatingai vertinama, o kadaise net buvo naudojama kaip valiuta. Sakoma, jog majai ir actekai kakavos pupeles lakė Dievo Quetzalcoatl atsiųsta dovana.

Tradicinę kakavos ceremoniją įprastai sudaro meditacija, padėkos praktika, kakavos paruošimas ir jos gėrimo ritualas, tačiau eigoje gali būti pasitelkiami ir įvairūs kiti elementai. Visa tai vyksta ypatingoje erdvėje – egzotiškos gamtos apsuptyje ar specialiai parinktoje sakralioje vietovėje.

Kakavos pupelės pasižymi ypatingu poveikiu žmogaus organizmui: skatina smegenų veiklą, stiprina širdį, malšina uždegimus, gerina bendrą savijautą, teigiamai veikia mentalinę sveikatą. Tradicinė ceremonija leis patirti, kokie būdai padeda įsisavinti tikrąją kakavos naudą.

Domina individuali majų kakavos ceremonija? Savo užklausą siųskite čia.

Majų vestuvių ceremonija

Norintiems savo santuoką paminėti ypatingu būdu, majų vestuvių ceremonija gali būti idealus pasirinkimas. Unikalios apeigos ir egzotiška atmosfera užtikrins ilgai neblėstančius šventės įspūdžius.

Šamanų vedamų ritualų metu sukuriamas gilus ryšys su pradiniais elementais: oru, vandeniu, ugnimi ir žeme. Šventės magišką nuotaiką pakursto specialūs kvapai, garsai ir dekoracijos. Ceremonija gali vykti džiunglėse, cenotėse, paplūdimyje ar kitoje jaunavedžių pageidaujamoje vietoje.

Jei norite gauti daugiau informacijos apie majų vestuvių ceremoniją Meksikoje, susisiekite su mumis.

Maju vestuves
Akimirka iš majų vestuvių ceremonijos

Daugiau apie meksikiečių kultūros turtus skaitykite čia.

Ar jau prisijungėte prie Facebook grupės Meksikiečiai? Šioje grupėje dalinamės visomis aktualijomis apie keliones į Meksiką – laukiame prisijungiant!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Norėdami pagerinti jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Paspaudę "Sutinku" sutiksite su slapukų įrašymu.